Wpis z mikrobloga

Czy #leasing samochodu na #jdg jest dalej opłacalny? Waham się właśnie pomiędzy leasingiem a wynajmem długoterminowym. Z jednej strony wynajem dałby mi większy spokój ale wyłożyłbym kasę w pojazd, który nie będzie należał do mnie. Z drugiej strony na koszty leasingu wpływają stopy procentowe i nie mam pewności czy nie będą podnoszone. Rzekomo w październiku inflacja spadła poniżej 7% ale ekspertem nie jestem.

#kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
@RHarryH moim zdaniem wynajem tylko jeśli absolutnie nie będziesz chciał wykupywać auta i stawiasz na maksymalna wygodę czyli płacisz wyższa ratę i nic więcej Cię nie interesuje
  • Odpowiedz
@kuncfot: Są, są. Marże w najmie zaczynają się od ok. 5%, gdzie w leasingu z wykupem od 2,7%. ( ͡º ͜ʖ͡º)

@RHarryH Tak jak napisał @bb89 Jeżeli już wiesz, że nie wykupisz tego auta, jesteś w stanie płacić więcej za wygodę to weź najem. Jak masz odrobinę więcej czasu i gotówki, aby auta na koniec wykupić i sprzedać - bierz leasing. W większości przypadków jest to
  • Odpowiedz
@RHarryH to zależy co chcesz zrobić z autem, ale leasing z dużym wykupem i wynajem to to samo prawie. Wynajem potrafi być tańszy jak zadeklrujesz mały przebieg, ale przy rozliczeniu auta możesz mieć niespodziewana dopłatę. Ja bym brał leasing.
  • Odpowiedz
W większości przypadków jest to zdecydowanie bardziej opłacalne.


@OptiFinance: Sprawdziłem ostatnio ofertę leasingu i "najmu" czyli po prostu leasingu z maksymalnym i opcjonalnym wykupem na koniec (ale bez ubezpieczeń, serwisów i opon - samo auto) na ten sam okres i tej samej wpłacie początkowej i różnica jest na poziomie 6% kosztu leasingu na niekorzyść najmu.

Z jednej strony sporo, ale z drugiej masz niską ratę (rata "najmu" to ~58% raty leasingu)
  • Odpowiedz
@RHarryH: Ty lepiej sprawdź jak kształtują się koszty przy wskazaniu przez firmę właścicela pojazdu, który złapał się na fotoradar, oraz jak łatwo jest ci tym samochodem wyjechać za granicę.

O takich ciekaostkach się nie wspomina przy naganianiu na podpis. :)
  • Odpowiedz
@makeDoise: @RHarryH To co piszesz to patologia głównie finansowania fabrycznego typu VWL, RCI, FCA. W "bankowych" leasingach raczej takich problemów nie ma. fotorada to najczęściej 50-70zł. Ale fajnie że ktoś jest tego świadom i zwraca uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze zaznaczam przy ofercie te koszta, np.:

Opłaty, których nie da się uniknąć:

1. rejestracja 375 PLN netto

2. polisa obca 250 PLN netto

3. zakończenie umowy
  • Odpowiedz