Wpis z mikrobloga

Zobaczcie za co mnie zablokował/wyciszył propisowski "ekspert sondażowy" Marcin Palade:
1. Wczoraj analityk social mediów, Marcin Szczupak, wrzucił informację o najpopularniejszych w Polsce "ekspertach sondażowych" na twitterze. Wyliczył, że najpopularniejszym w październiku był Marcin Palade, osiągając 37,0 mln wyświetleń.
2. Palade kilka godzin później, z radością pochwalił się swoim czytelnikom, że miał w październiku "ponad 38 mln wyświetleń"
3. Kulturalnie zwróciłem mu uwagę, że powinno być 37 mln.
4. Kilka godzin później zostałem przez niego zablokowany/wyciszony. Mógł wyjaśnić dlaczego podał liczbę 38 mln albo przeprosić za pomyłkę, ale nie - on wolał po prostu zablokować niewygodne pytanie.

Dlaczego to zrobił? Prawdopodobnie chciał pokazać, że go czyta średnio każdy Polak ( w Polsce jest oficjalnie 37,8 mln mieszkańców) i go podkusiło, by sobie dodać trochę popularaności.

Mimo wszystko, ktoś robiący za eksperta sondażowego, a nawet będący dumny, że jest w tym najpopularniejszy w Polsce, powinien być bardziej transparentny odnośnie danych, faktów i liczb.
#neuropa #bekazpisu #palade #sondaz #socialmedia #twitter #polska #rakcontent #polska #statystyka
WykopowyInterlokutor - Zobaczcie za co mnie zablokował/wyciszył propisowski "ekspert ...

źródło: temp_file8295134724233286123

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz