Wpis z mikrobloga

Ciekawe czy taki mandarynek zdaje sobie sprawę z tego, że jest inną kaczką niż krzyżówki. Raczej nie przegląda się w odbiciu w wodzie i nie zastanawia się "mame a czo ja taki dziwny?", nie? XD Ciągle go widzę ze stadem krzyżówek, nie ma na rzece innych mandarynek, tylko on jeden, chyba się lubią.

Wszystkie kacz00szki za nim pływają, it's over dla samców krzyżówek, nie mają szans z takim kolorowym egzotycznym kaczym księciem ()

#ptaki #ornitologia #natura
Lenalee - Ciekawe czy taki mandarynek zdaje sobie sprawę z tego, że jest inną kaczką ...

źródło: DSC09811

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 41
@Rafalek-Pedalek bo to kaczka która nie występuje w naszym regionie naturalnie i została tu sprowadzona jako ptak ozdobny. Utrzymuje się w naszych warunkach z trudem więc spotkać można ją tylko w wielkich miastach. Najwięcej ich występuje w warszawskich łazienkach.
  • Odpowiedz
  • 1
@Rafalek-Pedalek: To kaczka premium xd
@Kinda: Są w Łazienkach w Wawie, @Chodtok często wrzucał zdjęcia warszawskich mandarynek

/ o edytowałeś komentarz ^^ ja nie mieszkam w wielkim mieście, nie wiem skąd się tu wzięła (pewnie po prostu przyleciała z innymi, przecież ma skrzydła xD)
  • Odpowiedz