Wpis z mikrobloga

Nie żadne #halloween czy inne zabobony i gusła z zachodu.
Mamy piękną tradycję obchodów dnia Wszystkich Świętych i powinniśmy ją kultywować, to nasze dziedzictwo. Jak również tradycję spędzania św. Bożego Narodzenia z rodziną i dzielenia się opłatkiem, czy święcenie pokarmów w św. Wielkanocne. To właśnie nasza kultura i tradycja daje nam szansę na przetrwanie naszego narodu i wyróżnia nas, na tle krajów nijakich i zdemoralizowanych społeczeństw zza wielkiej wody i zachodu, które utraciły swoją tożsamość na rzecz lewicowych ideologii i konsumpcjonizmu. W których powstałą pustkę wypełnia właśnie nicość, albo coraz częściej Islam. Życzę wszystkim spokojnej podróży w trakcie odwiedzin grobów bliskich, a wszystkich jakże wielce oświeconych gimbo ateistów, uprasza się o nie wypisywanie poniżej swoich pseudo mądrości. #wszystkichswietych #swieta #swietozmarlych #bekazlewactwa #wiara #chrzescijanstwo
zenek-stefan1 - Nie żadne #halloween czy inne zabobony i gusła z zachodu.
Mamy piękną...

źródło: images

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@zenek-stefan1: Witaj w zaszczytnym gronie czarno. Ja sie do Twojej prosby dostosowalem-nie podalem zadnego argumentu ze piszesz glupoty. Tylko grzecznie poinformowalem. ALe wy katole macie takiego kija w dupie ze nawet tego nie roumiecie. Rozgosc sie Towarystwo dosc male bo malo kgo daje na czarno (trzeba sie postarac) wiec rozgosc sie.
  • Odpowiedz
zacuję, że ok. 80% osób nie rozumie znaczenia świąt, które "obchodzi"


@zymotic: Na czym opierasz swoje tezy?

a ich wpływ na tzw. przetrwanie narodu i ochronę przed demoralizacją jest marginalny.


@zymotic: To proces trwający wieki, narażony na różne zmienne. Ale jak widać nasza kultura wciąż jest żywa
  • Odpowiedz
@zenek-stefan1: Ja zawsze 1 listopada idę zapalić znicze na grobach bliskich.
Wszystkich Świętych jest o tyle istotne, że generalnie mimo mówienia, że o zmarłych należy pamiętać zawsze, to jednak życie jest dla żywych i jeden specjalny dzień jest jak najbardziej potrzebny.
Podsumowując - generalnie nie mam żadnego problemu ani uprzedzeń związanych z tym świętem.

Nie żadne #halloween czy inne zabobony i gusła z zachodu.

Halloween/zabobony/gusłą nie są z zachodu - są
  • Odpowiedz