Wpis z mikrobloga

Którą kartę graficzną wybrać do rozdzielczości 1080p, max settings, RT/PT do spółki z Ryzen 7 7800X3D i wysokim odświeżaniem 144Hz+ (może być przy użyciu samplingu)?

Wiem że pewnie część rzeczy w tym pytaniu się gryzie – Alan Wake 2 pokazuje że daleko do PT i jednoczesnego wysokiego klatkarzu potrzebnego do wykorzystania potrcjału monitorów o wysokim odświeżaniu (ale stałe bez dropów 30 FPS'ów w takich grach też akceptuje, co innego w grach rywalizacyjnych). Z racji tego że gram na niskiej jak na te czasy rozdzielczości ekranu (w niektórych testach pomijana już jest rozdzielczość 1080p) a w takich warunkach to CPU zaczyna być ograniczeniem dla FPS’ów – powiedzcie w jaki najwyższy model karty graficznej byście zainwestowali? Cena nie ma znaczenia – znaczenie ma jedynie procesor i jego możliwości. Wpierw celowałem w RTX 4070 (co ciekawe kalkulator bottleneck już wtedy krzyczy o za słabym procesorze). Później zauważyłem że często wspominany procesor jest łączony z 4070 Ti, a jeszcze gdzieś indziej zauważyłem słuszne stwierdzenie: „skoro to najlepszy procesor do gier to paruj go z najlepszą kartą graficzną”. Wydaje mi się jednak że wiele osób pomija już w swoich rozważaniach 1080p.

#pcmasterrace #komputery #pc #gaming #kartygraficzne #gpu #cpu #procesory #amd #ryzen
  • 2