Wpis z mikrobloga

Nowa Wieś, 210, Józefa Goch
Działo się we wsi Stare Zamoście 14/27 października 1903 r. o godzinie 10 rano. Stawili się: Marianna Kicana, rolniczka z Sitańca, obecna przy porodzie, 58 lat mająca w obecności Józefa Piaseckiego, 26 lat rolnika z Sitańca i Pawła Seroka 77 lat mający tutejszego dziada kościelnego i pokazali nam dziecko żeńskiej płci urodzone we wsi Nowa Wieś, 11/24 października tego roku o godzinie 11 południe, z Anny Goch,
  • Odpowiedz
  • 0
@Bad_Wolf: google nie rozczytuje ręcznego pisma. @lukija Jest to rosyjski z 1903r. Przetłumaczyć mogę, wiedząc co jest tam napisane, bo ręcznego pisma nie potrafię rozczytać, ewentualnie dać komuś kto bardziej kuma rosyjski.
  • Odpowiedz
  • 3
@Darek08: Kurde, DZIĘKI WIELKIE STARY ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo doceniam twoje fachowe tłumaczenie. Miałem nadzieję że będzie coś o ojcu pra babki, ale Anna Goch wzięła ślub rok później więc pewnie nie z biologicznym xD Jeszcze raz dzięki wielkie za tłumaczenie i wszystkiego najlepszego mordo.
  • Odpowiedz
@Stryjekmod: spoko, to taka typowa tajemnica rodzinna, u mnie też taka jest kilka pokoleń wstecz. Tak naprawdę ojciec mógł cały czas być z Anną, ale chyba pod względem prawnym nie mógł zostać wpisany do aktu urodzenia córki, jeśli nie mieli ślubu. Zresztą pójdź 120 lat temu do księdza z nieślubnym dzieckiem, już lepiej babę posłać XD. Czasem też w akcie urodzenia masz wpisanego ojca nieznanego, a w późniejszych dokumentach np. notarialnych
  • Odpowiedz
  • 1
@Darek08: miałem mniej więcej opracowane drzewo genealogiczne, do połowy XIX wieku, ale rok temu zrobiłem test DNA 23andme, bo podejrzewałem niemieckie pochodzenie tej rodziny z racji nazwiska Goch, które się pojawiało wśród kolonizatorów niemieckich w XVIII wieku w tym rejonie, i paru innych rzeczy jak spolszczone nazwisko domniemanego ojca Józefy, które jest również niemieckie, ale oprócz słowiańskiego pochodzenia wyszło mi parę procent krwi Włoskiej, żydowskiej oraz skandynawskiej ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
test DNA


@Stryjekmod: jeszcze ciekawi mnie jakość tych wszystkich badań. Aż korci wysłać swoją próbkę z Turcji z jakimś arabskim nazwiskiem i ciekawe co wtedy wyjdzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz