Wpis z mikrobloga

#adhd #medikinet Mireczki z ADHD, jaka bierzecie dawkę? Doszedłem do 30mg CR i lekarz dał mi tylko dodatkowo 5 mg w razie jakby w połowie dnia był brak efektów. Czy mieliście podobnie? Po około miesiącu na pełnej dawce efekt mocno słabnie.
  • 10
  • Odpowiedz
@Revival: Dawka jest indywidualna, niezależna od wieku, masy ciała, płci itp. tolerancja na lek nie występuje (lub jest minimalna), choć u dzieci zmienia się dawki do okresu dorosłości, później po znalezieniu odpowiedniej dawki raczej nie. Tyle teoria, w praktyce po roku niektórzy wymagają zwiększania/zmniejszenia dawki, ale częściej jest tak, że przestają po prostu czuć skutki uboczne które mylą z oznakami działania leków lub np. zmieniają sposób odzywiania i jedzą więcej produktów
  • Odpowiedz
@psychoaktiff: Ja po mojej, być może ciut zbyt dużej dawce czuję wyraźne pobudzenie, jednak tylko w takim stanie potrafię zwalczyć prokrastynację, lenistwo i zmotywować się do działania, a dokładnie takie miałem oczekiwania związane z podjęciem leczenia. Czy wyglądam przez to na ćpuna wystrzelonego MPH? Być może, ale jeśli efekty są skuteczne i zadowalające, to nie widzę problemu ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Shallan no i git. Jeśli tylko ta dawka pozwala ci usunąć objaw to pewnie jest to właśnie ta właściwa dawka. Jak jesteś zbyt nakręcony po niej to zainteresuj się dołączeniem niewielkiej dawki klonidyny (Iporel). To jest alfa atomista wykorzystywany min. do leczenia ADHD i często fajnie synergizuje z stymulantem. W Polsce łatwy do dostania nawet od rodzinnego i do tego tani. Ja na razie testuję to połączenie i faktycznie serducho tak nie
  • Odpowiedz
@Revival: na razie CR10 dwa razy dziennie, ale czasami zamiast tego biorę jeden raz 20. Czuję, że fajnie by było wejść na 20-10, ale muszę pogadać z psychiatrą na następnej wizycie, czy możemy tak zrobić, bo mam dni, w których jednak ta 10 to już za mało. Ale są też dni, gdzie biorę 1xCR10 i jest okej.
  • Odpowiedz