Wpis z mikrobloga

Mirosławy i Mirki. Tak sobie piszę z konsultantką multimediów i potwierdźcie lub wskażcie błędy w moim rozumowaniu:

Z regulaminu http://www.multimedia.pl/object.php/act/sho/oid/998bf923c453a9924e9d9c104af786e9

- Terminal – komputer, odbiornik telewizyjny lub inne podobne urządzenie umożliwiające Abonentowi korzystanie z Usługi Multimedia Internet

- Do Gniazda Sieciowego jak i do Gniazda Dodatkowego Abonent może przyłączyć tylko jeden Terminal, o ile szczegółowe warunki świadczenia Usługi zawarte w ofercie Operatora nie stanowią inaczej. W przypadku

stwierdzenia nieuprawnionego przyłączenia do Gniazda Sieciowego/Gniazda Dodatkowego, Operator obciąży Abonenta opłatą określoną w Cenniku.


- Do Sprzętu Operatora można podłączyć tylko jeden Terminal, o ile szczegółowe warunki świadczenia danej usługi zawarte w ofercie usług Operatora nie stanowią inaczej.

Jeśli do gniazda sieciowego podłączone jest jedno urządzenie - router to takie urządzenie zgodnie z powyższą definicją - powinno on być traktowane jako terminal.

Gdybyśmy dodatkowo rozważyli, że wspomniany ruter jest ze względu na swoje funkcje i budowę urządzeniem telekomunikacyjnym, to przez fakt podłączenia w punkcie będącym zakończeniem sieci, abonent również nie naraża się na możliwość rozwiązania umowy

Wniosek : można podłączyć własny router bez konsekwencji

#poradaprawna #kiciochpyta #multimediapolska
  • 2
@brmstufldigart: dobrze rozumujesz. mam podpięty router i już parę razy miałem wizytę serwisanta w domu za sprawą cudownego modemu, którego miałem na początku. podpiął nowy za friko i nie zwracał uwagi na router. serwisant to może nie jakiś tam dyrektor, ale zawsze pracownik mm
@Therion: Nie słyszałem, żeby ktokolwiek płacił 2k kary ale pracownicy/technicy mają w nosie regulaminy, póki wszystko działa.

Konsultantka próbowała naciągnąć mnie na mega-sieć czyli ichni ruter z abonamentem lub pakiety biznesowe, gdzie ograniczeń nie ma.

Dzięki