Wpis z mikrobloga

Beka z najmana, który próbuje wybielić swoją diskwalifikację pokazując jakąś walke z ciosami na tył głowy.
Tutaj natomiast dyskwalifikacja Eddiego Alvareza, któremu te ciosy zaliczyli jako ciosy w tył głowy, i nie trzeba byłi 6 ciosów tylko 1-2 ciosy starczą.
Wystarczyło urfa po prostu nie bić mu w tył głowy i tyle, to takie trudne? xD
Na glebie miał przewage wagi i tak

https://twitter.com/MarcinNajman/status/1718578504906768688

#famemma #cloutmma #najman
B.....n - Beka z najmana, który próbuje wybielić swoją diskwalifikację pokazując jaką...
  • 24
  • Odpowiedz
@BayzedMan: największa ***** na tagu, czyli @Kisioj Ci powie inaczej, że Najman nie mógł mu zrobić krzywdy bijąc w tył głowy xD

A jego ziomek @Zieew Ci powie że tam był tylko jeden cios w tył głowy xD

Szkoda że Silva, Kornik i sędziowie wykopu nie czytają, bo jak widać nie znają się na MMA i zasadach w ogóle xDDD

Typy łykają Najmana jak herbatę do obiadu xD
  • Odpowiedz
@RafDan: ale Kornik i cały skład komentatorski mówił, że to legalne ciosy xD ale Cię odkleiło. Znasz w ogóle definicję tyłu głowy wg MMA? To jest naprawdę wąski pasek
  • Odpowiedz
ale Kornik i cały skład komentatorski mówił, że to legalne ciosy


@Kisioj: Nie dość że ślepy, to jeszcze głuchy. Efekt wyparcia mocno działa xD Najman Ci płaci za to?
  • Odpowiedz
@BayzedMan wymieniony bokser przez ciebie zmarł z powodu krwotoku wewnątrz czaszki. W tył głowy nie wolno uderzać z powodu możliwości uszkodzenia rdzenia przedłużonego. Dlatego trudno powiązać jego śmierć z uderzeniem w konkretne miejsce. Każde mocne uderzenie w głowe w walce bokserskiej powoduje uszkodzenie mózgu. Większe lub mniejsze, zazwyczaj mikro , ale to niebezpieczny sport.
  • Odpowiedz
@RafDan: Dla mnie ewidentnie najman mu bił w tył głowy i słusznie dostał DQ, śmieszy mnie tylko reakcja że zamiast przyjąć swoją porażke to jeszcze imbe kręci na twitterze xD
  • Odpowiedz
@BayzedMan: Dla mnie też, a to czy Cios został aktorem i zwęszył okazje czy coś mu się stało to inna sprawa. Sędzia najmana dwa razy upomniał żeby nie bił w tył głowy, i za trzecim razem przerwał. A przyjdą Ci tacy fani Najmana do ktorych kieruje te dyrdymały i będą Ci mówić że jeden cios tylko był xD
  • Odpowiedz
@BayzedMan: Tutaj jest zupełnie inna sytuacja. Po pierwsze, Alvarez był w sytuacji dominującej i dolegliwość ciosów zadawanych w głowę była inna. Wynika to również z tego, że zadał ich o wiele więcej i zadał 3 silne ciosy w tył głowy tuż po uwadze sędziego.

Zgodnie z przepisami tył głowy zaczyna się od korony głowy i obejmuje kark. Najman zadał jeden albo dwa takie ciosy i to z dołu.

Zgodnie z Unified
  • Odpowiedz
@RafDan: W mojej opinii był tylko jeden cios, gdzie z całą pewnością można stwierdzić, że był nielegalny, ale to wystarczy. To są zbyt wrażliwe części głowy, by to leckeważyć.

Ja też myślę, że Ciot udawał, ale przecież lekarz nie jest w stanie tego stwierdzić. W klatce "badanie" polegało na wywiadzie z zawodnikiem i jeśli Ciot gadał, że widzi gwiazdy, to przecież lekarz nie mógł powiedzieć sędziemu, że zawodnik symuluje, jednak to
  • Odpowiedz
@mis_bezowy_spod_opatowa: Widziałeś tą powtórkę która byłą już po walce, zaraz przed wejściem kolejnego zawodnika? Była kamera na głowę ciosa, i te ciosy. Wcześniej tej powtórki nie było. Tam widać lepiej te ciosy, gdzie lądowały.
  • Odpowiedz
@RafDan: Nie widziałem. Jak masz to podrzuć. Obejrzę z ciekawości, ale nie powinno to niczego zmienić. Cios symulowałby przy 1 i przy 5 ciosach + tak jak mówi @Zieew, a przepisy

a. The back of the head starts at the Crown of the head with a one (1) inch variance to either

side, running down the back of the head to the occipital junction.

b. This area stretches out at
  • Odpowiedz
@RafDan: Sędziowie znają przepisy, ale często nie potrafią ich egzekwować podczas dynamicznej walki lub mylą się w interpretacji. To jest nieuniknione

A zawodnicy i dziennikarze to wiadomo, że nie znają szczegółów i opierają się "przekazie ludowym".

Co do video, to ja tam nie widzę nieprzepisowych ciosów niestety (poza jednym z ujęcia, w którym były ciosy na prawą stronę głowy ciota). Sam oceń w obliczu przedstawionych przepisów czy były legalne.
  • Odpowiedz
@mis_bezowy_spod_opatowa: Musiałbyś mi pokazać zasady które przedstawia jarosz na odprawie. Nie mogę się opierać na jakiś innych zasadach, bo nie wiem jak to ocenia Jarosz i co im mówi. On wielokrotnie mówił że zasady we freakach robią pod bezpieczeństwo, bo to są freaki a nie zawodowi zawodnicy którzy są obyci i "obici". Taki zawodnik w treningu, zdrowy, wysportowany zniesie więcej niż menel któy odejdzie od kompa dlatego w tych walkach przerywają
  • Odpowiedz
@RafDan: Wg zasad, na które się powołuje sędzia ma prawo samemu orzec o niezdolności zawodnika do walki. To jest uniwersalna zasada w każdym sporcie walki. Tu doszło do normalnego ciosu, a nie faulu. Z lekarza można korzystać tylko w przypadku, gdy jest wywołana jakaś kontuzja, która może czynić zawodnika niezdolnego do walki. W przypakdu Nikity nie było, po prostu sędzia stwierdził, że dalsza walka nie ma sensu, a ona pretensji nie
  • Odpowiedz