Wpis z mikrobloga

Cześć wykopki, jakis czas temu kupiłem mieszkanie w stanie deweloperskim. Ścianom było daleko do ideału dlatego poprosilem fachowca o ich wyrównanie. Mial je zaszpachlowac, wyszlifować wszystkie nierówności i zagruntować. Ogólnie nie wnikałem co dokladnie bedzie robione i czym, dostalem jedynie informację że będę zadowolony. Malować ściany juz chcialem sam. Na jednej ścianie ścianie miala byc tapeta flizelinowa, która zacząłem naklejac dzisiaj no i jestem zalamany. Pierwszą część bez większych problemow udalo sie nakleić, z drugą tez by nie bylo problemu gdyby nie to ze przy probie lekkiego poprawienia tapety zeby byla rowno w stosunku do juz naklejonej części zaczęła z tapetą odpadać (chyba) farba podkladowa. Przed nakladaniem tapety dzień wcześniej dodatkowo ja zagrunotowalem zeby ściana byla jak najmniej chłonna. Klej do tapet zastosowałem metylan direct bo slyszalem ze jest najlepszy. Czy to ja popelniem gdzies blad czy to wina szpachli która polozyl szpachlarz?

#remontujzwykopem #wykonczenia #mieszkaniedeweloperskie
miro97 - Cześć wykopki, jakis czas temu kupiłem mieszkanie w stanie deweloperskim. Śc...

źródło: IMG_20231029_151051

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
Przed nakladaniem tapety dzień wcześniej dodatkowo ja zagrunotowalem zeby ściana byla jak najmniej chłonna.


@miro97: czym, i w jaki sposób ją dodatkowo zagruntowałeś?
  • Odpowiedz
@miro97: Super. I nie wiesz jaki grunt był zastosowany wcześniej?

Na drugim zdjęciu widzę dwie usterki, chciałbym się upewnić czy widzę to dobrze:
1 - gładź odpadła od tynku?
2 - warstwa gruntu odpadła od gładzi?

Na ten moment zrozumiałem tak - na tynki maszynowe majster położył jakiś rodzaj gładzi, niekoniecznie gruntując tynk przed tym zabiegiem.
Na zagruntowaną gładź położyłeś drugą warstwę, jako że rozcieńczoną z wodą, spowodowało to napuchnięcie całej
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon: niestety nie wiem jaki grunt byl zastosowany wczesniej. Czy to oznacza ze ja popelniem blad korzystając z gruntu ktory trzeba rozcieńczyć woda? Lepiej bylo nie gruntowac ściany?
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: dzięki, w takim razie bede dzwonic jutro do majstra z prośbą o wyjasnienie. Czyli lepiej juz tego nie gruntowac? Bo myslalem ze ściana jest za slabo zagruntowana i przez to klej za mocno w nią wnika i chcialem teraz zrobić to kolejny raz.
  • Odpowiedz
Lepiej bylo nie gruntowac ściany?


@miro97: pod tapetę? Nie tym gruntem, nie rozcieńczając go wodą i nie wałkiem. Gruntować przed tapetą trzeba czymś co zmatowi powierzchnię w którą będzie mógł wsiąknąć klej do tapet. Tak, klej do tapet powinien mieć cienką warstwę z którą będzie mógł się szczepnąć lub wniknąć w nią poprzez rozpuszczenie. Oczywiście, klej do tapet nie będzie się trzymał wyszlifowanej gładzi ale wystarczy odrobina gruntu i będzie się
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon: dzięki wielkie za fachową pomoc, mam jeszcze pare pytan:
1. Czy Twoim zdaniem moge zostawić ten pierwszy fragment tapety ktory zostal naklejony - dołączone foto?
2. Druga część niestety musialem odkleic przy naklejaniu, poniewaz schodziła razem z nią gładź. Tapete zaraz wyczyściłem ze zdartej gladzi i kleju za pomoca lekko namoczonej szmatki. Czy Twoim zdaniem nadaje sie ona jeszcze do ponownego przyklejenia czy juz jest do kosza?
3. W kwesti
miro97 - @aarahon: dzięki wielkie za fachową pomoc, mam jeszcze pare pytan:
1. Czy Tw...

źródło: IMG_20231029_151055

Pobierz
  • Odpowiedz
1. Czy Twoim zdaniem moge zostawić ten pierwszy fragment tapety ktory zostal naklejony - dołączone foto?


@miro97: trzyma się dobrze więc bym zostawił.

2. Druga część niestety musialem odkleic przy naklejaniu, poniewaz schodziła razem z nią gładź. Tapete zaraz wyczyściłem ze zdartej gladzi i kleju za pomoca lekko namoczonej szmatki. Czy Twoim zdaniem nadaje sie ona jeszcze do ponownego przyklejenia czy juz jest do kosza?


@miro97: zobaczymy czy nie pofaluje
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon: czyli tapeta juz odpada na taka ściane? Nie bedzie sie dobrze trzymac? Czy ogólnie mówisz teraz o Twojej preferencji ze lepiej pomalować niz tapetowac?
  • Odpowiedz
@miro97: hej, ale tego gruntu szczepnego to nie kupuj skoro kładziesz już tapetę na gładkiej ścianie. Doprowadź to co zepsute do porządku, zagruntuj normalnym gruntem poprawki i potem już bez malowania możesz zagruntować ścianę rozcieńczonym klejem do tapet i kleisz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Smarek37: kurde to juz nie wiem co robic. Tutaj jest opisany dokładnie moj przypadek: https://styl-sklep.pl/jak-przygotowac-sciany-przed-tapetowaniem,0,14

Często zdarza się, że nasz budowlaniec zastosował nieodpowiednie masy szpachlowe pod tapety, które bardzo łatwo się obrabia, ale które w konsekwencji przy zagruntowaniu zwykłym gruntem, odspajają się z tapetą podczas klejenia lub jej poderwania w trakcie tapetowania np. z powodu konieczności ułożenia w innej pozycji. W takim przypadku stosujemy grunty penetrujące, które poza zmniejszeniem chłonności podłoża,
  • Odpowiedz
@miro97: dobra lecimy po kolei. Ja akurat tapety to rzadko kładę, nie lubię unikam takich zleceń. Pozrywaj co luźne, zagruntuj te miejsca po zerwaniu gruntem penetrującym atlas unigrunt bez rozcieńczania z wodą. Zaszpachluj ubytki gipsem szpachlowym (z worka np mp start/finisz knaufa lub sinat nida finisz) lub w miarę miarę mocną gładzią (np śmig A2 jest dosyć mocny). Przeszlifuj to i znowu zagruntuj tak samo tym atlasem bez rozcieńczania z wodą.
  • Odpowiedz