Wpis z mikrobloga

@WpiszKogosLogin: no ale typ ma rację - robisz steaka z rostbeef? Za 20zl to pewnie mięso z mlecznej krowy. No cóż.
Wiesz że to nie jest mieso na steak? On przynajmniej używa dobrego ribeye. Wagyu ribeye to chyba top jeżeli chodzi o dobre mięso, a taki kawałek jak u ciebie pewnie kosztuje pod 120zl
  • Odpowiedz
@WpiszKogosLogin: najbardziej popularne mięso na steaki to filet, ribeye i sirlion. Ja osobiście najbardziej lubię ribeye. Ten co on pokazał to mięso z Japonii bardzo dobre i bardzo drogie. To co ty masz to rostbeef ( mięso do pieczenia )
Polecam mięso argentyńskie bardzo dobre i cena aż tak nie straszy jak za Japończyka.
  • Odpowiedz
@Dancin: raz byłem w restauracji która niby słynie ze steków i powiem Ci że takiej podeszwy nigdy nie jadłem xD

Ale widzę, że to też trzeba dojść do wprawy. Teraz zrobiłem 2x4min i twarde wyszło. Jednak ta część musi być przesmażona.
  • Odpowiedz
@WpiszKogosLogin: wyszło twarde bo to taki rodzaj mięsa. Rost - do długiego pieczenia czy też smażęnia, gotowania.
Jak np kupisz filet to możesz go odrywać kawałkami za pomocą widelca smażąc nawet po 1mim na stronie. Chyba mam filet w lodówce pykne fotkę i za chwilę ci wstawię.
  • Odpowiedz
  • 9
@WpiszKogosLogin tez kupuje marketowe, ale staram sie dobrac, aby bylo wiecej tluszczu, wtedy wychodzi lepiej. Nie sluchaj neofitow, ma Tobie smakowac. Warto jednak troche doplacic i kupic dobry stek z wolowiny grass fed, nawet polskiej i bedzie wysmienite. Choc osobiscie przymierzam sie do wagyu i kobe ;)
  • Odpowiedz
@WpiszKogosLogin: to są dwa kawałki mięsa z Lidla filet steaks za 9.99£
To nie jest tak dobre mięso jak kolegi wyżej - jego to rarytas ferrari wśród strąków :-)
Te które ją wstawiłem to normalna półka ale prawidłowe mięso zeby zrobić steaka.
regent21 - @WpiszKogosLogin: to są dwa kawałki mięsa z Lidla filet steaks za 9.99£ 
T...

źródło: beef

Pobierz
  • Odpowiedz