Wpis z mikrobloga

Mam w kompie 2 dyski 120 gb ssd i 1tb hdd ten hdd był wymieniany nie dawno na nowy bo stary miał bad sektory i komputer go nie widział na nowym nie mogę zainstalować gier ze steama bo wyskakuję błąd zapisu na dysku ale pliki z niego działały aż do dziś od dziś na tym nowym hdd też nie da się odczytać plików lub jak już je widzi działa to tak wolno że nie da się z tego korzystać. Co może być przyczyną? #pcmasterrace #hdd #ssd #gownowpis
  • 10
@Myszerpyszer: Z tego co piszesz to tak jakby on również padł, SMART w Crystal Disk Info wszystko ok z nim pokazuje? Jeśli tak to oba kable podłączeniowe do dysku do sprawdzenia. Możliwe, że kabel sata jest walnięty bądź gniazdo w płycie głównej od niego. Druga możliwość to, że zasilacz nie działa sprawnie i ubija to co podłączysz.
Objawy jakie wymieniasz są typowe dla padającego dysku. Spróbuj skopiować ważniejsze dane i jeśli jest na gwarancji oddaj go do wymiany. Możliwe, że trafiła Ci się wadliwa sztuka, ostatnio gościowi WD Blue 1tb wymieniałem tydzień po złożeniu kompa, podobne objawy.
@majk3l: Z HDD łatwiej i przede wszystkim taniej uratować dane niż z ssd. Jest grupa klientów, która z tego powodu wybiera taki typ dysku do przechowywania danych (nie jako systemowy). Sam do tego polecam HDD bardziej niz ssd. W innym wypadku polecam RAID 1 z dwóch ssd, ale gdy sprzęt spali dwa dyski na raz to wciąż ratowanie tańsze dla HDD.