Wpis z mikrobloga

@inshallah: amatorskie strzelanie sportowe. Bardzo amatorskie - w tym roku wystrzelałam tylko wymagane minimum z pistoletu, strzelam głównie ze strzelby i karabinu. Chciałabym sobie postartować też z pistoletu i postrzelać na pobliskiej strzelnicy w wolnej chwili bardziej sama dla siebie i do tego mi to potrzebne. Nie nastawiam się na wyniki, ale chcę mieć z tego przyjemność i motywację do częstszego strzelania, żeby było porównywalnie jak z pozostałymi.
@kasiknocheinmal: szczerze mówiąc ja trochę straciłem wiarę w rekreacyjne pistolety 22lr.
Nie nadaje się to tak naprawdę do treningu statyki, bo albo lufy trafiają sie do dupy(tx22, sig p322), albo przyrządy celownicze się przestawiają od patrzenia na nie(sig p322).
Do treningu dynamicznego z perspektywą późniejszego strzelania z centralnego zapłonu też to nie ma sensu w przypadku, gdy 22 lr jest tylko 50% tańsze od 9mm, a pola ćwiczeń możliwych do wykonania
@inshallah: P17 znacznie lepszy od Taurusa Tx22 jeśli możesz przeżyć jego plasticzaność i ogólny kokainistyczno-lsdowski vibe jaki ma każda broń Kel-Teca. Co do rekreacyjnego strzelania 22lr to masz zawsze S&W Victory albo Rugery - spokojnie z Victory idzie strzelić 47-48 w serii 5 strzałowej (znam i takich co 50 strzelają z czego 4 w X), z Rugera Mk3 albo Mk4 podobnie. Co do dynamiki w 22lr to masz Steel Challenge w
@inshallah: tylko sportowy wynalazek to muszę najpierw się wkręcić przynajmniej na tyle ile w strzelbę czy pistolet, bo inaczej to jest bezsensowne wywalanie kasy. Dlatego na razie cokolwiek, żeby zobaczyć czy będę regularnie się tym bawić. Nic, podjadę jeszcze do paru sklepów i zobaczę co będzie.