Wpis z mikrobloga

#ing dostałem wiadomość z tego banku, że muszę udowodnić pochodzenie pieniędzy na moim koncie. Wszystkie moje wpływy są dokładnie opisane jako wynagrodzenia moje i żony, która jest również pelnomocnikiem konta itp. Nie robię żadnych"dziwnych" przelewów, normalnie to co na życie. Po zalogowaniu się na stronę i przejściu do formularza wypytują mnie m.in. o branżę w jakiej pracuję i moje stanowisko. Powiem krótko: niech #!$%@?ą, po ponad 20 latach zmieniam bank.
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
Jeszcze gdybym nie zrobił tego przez internet do musiałabym iść do placówki z dokumentami potwierdzającymi zarobki, itp.
  • Odpowiedz
@ironcio: a jaki masz problem żeby to wypełnić i wpisać że kasa z działalności czy z pracy czy czego tam? jak nie wpiszesz czegoś głupiego w stylu że z kryptowalut to zwykle się odczepiają i już więcej nie pytają. W każdym banku mogą o takie rzeczy zapytać w związku z wymogami KYC/AML.
  • Odpowiedz
Po co im moje stanowisko i branża w jakiej pracuję?


@ironcio: KYC. Po to im, że muszą mieć takie informacje gdyby ktoś uprawniony zapytał. Uwierz, gdyby nie musieli tworzyć oddziałów KYC/AML i płacić dodatkowym pracownikom to by tego nie robili.
  • Odpowiedz
#ing dostałem wiadomość z tego banku, że muszę udowodnić pochodzenie pieniędzy na moim koncie. Wszystkie moje wpływy są dokładnie opisane jako wynagrodzenia moje i żony, która jest również pelnomocnikiem konta itp.


@ironcio: jestem w podobnej sytuacji, ten bank coś kombinuje. Złożyłeś te dokumenty? Jakieś konsekwencje?
  • Odpowiedz
  • 0
@lucash9: przez stronę banku wypełnilem formularz tzn. zaznaczyłem, że wpływ na konto to pensja, wybrałem branżę w jakiej pracuję. Trzeba było wybrać/wpisać jeszcze jaki zawód wykonuje to napisałem im bardzo ładny komentarz. Jestem w trakcie zmiany konta, więc ing niech się #!$%@?. Żadnych dokumentów nie składalem.
  • Odpowiedz
@ironcio: ja też wycofałem prawie wszystko z tego banku, szkoda bo przez wiele lat jestem/byłem ich klientem. Zobaczymy czy nowy bank też będzie taki nadgorliwy.
  • Odpowiedz