Wpis z mikrobloga

#budowadomu #elektryka #przylacze #budowa
Witam, składałem wniosek o prąd do garażu aby nie dostać prądu budowlanego, ze względu na pewne problemy sąsiedzkie skrzynka jeszcze nie powstała, ale już jest wszystko dograne i zostanie zrobiona niebawem lecz w międzyczasie postawiłem dom do którego już mogę ten prąd przyłączyć. Jak teraz przejść z tego prądu do garażu i już podpiąć bezpośrednio do domu? Czy wystarczy jakieś zgłoszenie do PGE?
  • 16
via Wykop
  • 0
@Zarzutkkake: tak ale potem robie skrzynke juz u siebie i chce juz zrobic w domu zamiast w garazu jak mialo byc pierwotnie. Po prostu prad mial byc wczesniej ale nie wyszlo. We wniosku podałem garaz jako obiekt przylaczany bo wtedy jeszcze nie bylo domu.
@el3m ale skrzynkę z przyłączem i licznikiem masz zawsze na zewnątrz tego teraz w domu się nie robi. Ty tylko ciągniesz kabel ze złącza do rozdzielnicy domowej.
via Wykop
  • 0
@sberatel: i właśnie o tą rozdzielnice domową się rozchodzi, we wniosku podałem ze ta rozdzielnica będzie w garażu (ponieważ gdybym zgłosił prąd do domu w trakcie budowy dostał bym prąd budowlany)
@el3m: masz na projekcie zagospodarowania usadowienie skrzynki elektrycznej? masz moc przylacza pod dom juz? PGE ma chyba #!$%@?, byle mogli skrzynke/liczniki podlaczyc i ci mocy starczylo (co mozna zwiekszyc wnioskiem), nie trzeba tego jakos specjalnie zglaszac co jest podlaczone, jak i gdzie