Wpis z mikrobloga

#it #programista15k
Jak waszym zdaniem na atrakcyjność kandydata, który ma 6-12 msc doświadczenia zawodowego wpływa zmieszczenia w CV linku do np. Githuba z własnymi projektami. Generalnie podzielenie się własnymi projektami. Powiedzmy że jest te doświadczenie zawodowe zdobyto na bardzo podobnym stanowisku do tego, na które się aplikuje. Ten sam stack technologiczny itp.

Skala 1-5

  • 1 39.1% (25)
  • 2 10.9% (7)
  • 3 17.2% (11)
  • 4 14.1% (9)
  • 5 18.8% (12)

Oddanych głosów: 64

  • 6
  • Odpowiedz
@Gorgz z własnym obserwacji powiem, że to wszystko zależy dokąd chcesz aplikować. Jak do dużego korpo to jak przejdziesz wstępny screening przez HR to wtedy jak manager jest w miare ogarnięty i techniczny to zajrzy. U mnie w firmie ostatnio HR leca w kulki więc screening od razu robi lider i niejednokrotnie tak krotkie doświadczenie wystarczy, jeśli właśnie manago wyłapie, że pomimo tak krotkiego doświadczenia ogarniasz temat.
  • Odpowiedz
  • 2
@Gorgz zależy od rekrutera. Ja też patrzę na GH. I zgadzam się z przemowcami. Większość repo jakie wiedziałem, to śmieci. W ogóle bym nie pokazywał w CV
  • Odpowiedz
@Gorgz: Zależy czy masz co pokazać w githubie, ale w przypadku juniorów jeden sensownie zrobiony projekt jest raczej na plus. Kontrybucje do open source'ów też warto porobić (tylko nie literówek w dokumentacji)
  • Odpowiedz
@Gorgz: anetka z HR patrzy na twoje doswiadczenie zawodowe, jak nie przejdziesz przez anetke to nikt do twojego repo nie zajrzy, nawet jesli masz w nim wycmokany kod :)
  • Odpowiedz