Wpis z mikrobloga

#tldr chłop się topił we Wrocławiu w fosie miejskiej, przepraszam za skladnie i błędy ale chciałem to opisać na świeżo i nie mam sily tego redagować, bardzo ciekawy wątek policyjny i nie tylko ( ͡º ͜ʖ͡º) akcja działa się koło 22:30 25.10
Na czerowno miejsce gdzie wpadł do wody i gdzie stałem z krzyczącym policjantem a na zielono miejsce gdzie go uratowali.#wroclaw
#112 #policja

Co za akcja mnie dzisiaj spotkała #!$%@? to nie mam pytań albo mam zbyt wiele. Jadę rowerem we #wroclaw koło fosy od strony Włodkowica patrzę a na zejściu do fosy (od strony Podwala) stoi typ i święci latarkę drąc morde młodyy młodyyyyy, patrzę a od niego może dwa metry coś 'plumka' zaczęli się zbierać ludzie więc szybko pojechałem tam gdzie typ z latarka i się pytam czy to człowiek a on że tak i pytam się czy dzwonił na 112 no co on że jest z policji ale jakoś.mu nie uwierzyłem więc zadzwoniłem, opisałem miejsce i co się dzieje, adrenalina już grubo mi wjechała bo nigdy nie widziałem człowieka który się topi to jest straszne, takie ciche pluskanie bez żadnego odgłosu. Po chwili dzwoni do mnie jakiś numer więc odbieram.
Tutaj opisuje pani gdzie akcja ma miejsce i co się dzieje i zadała kilka pytań
(P) czy może mu pan jakoś pomóc?
(Ja) nie mogę
(P) czy ten człowiek jest przytomny?
(Ja) no ledwo co się rusza!
(P) czy ten człowiek krzyczy?
(Ja) jak ma krzyczeć jak on się ku@#a topi !
Po czym baba do mnie co to ma.znaczyc?! Jakie ku#$a?! Co to za słownictwo?!?!!! I drze mordę no co do #!$%@?, na biegu mówię że przepraszam ale buzuje we mnie adrenalina a ten człowiek ledwo się rusza a pani zachowanie jest nie profesjonalne na co ta kretynka
SAM PAN JEST NIE PROFESJONALNY
XD #!$%@?
Nim złapałem powietrze pani się rozłączyła WTF.
A historia zakończyła się tak że topiący się jakimś cudem trafił bliżej drugiego brzegu a ludzie którzy stali zrobili łańcuszek bo zejście tam jest mega strome i trzech typa wskoczyło po niego i go wyciągnęli bomza.#!$%@? by pod.ten brzeg nie podpłynął z głową w dole a on ruszał wie co raz mniej... i szacun dla.wsystkich którzy złapali się za ręce i przeprowadzili akcję ratunkowa. Tutaj wróce do policjanta koło którego stałem (typ w cywilnych ciuchach, bardzo młody), dziwnie się zachowywał bo jak zapytałem czy dzwonił na 112 to powiedział że on jest z policji a to nie jest odpowiedź na to pytanie i wydawał się niezbyt chętny do dzwonienia na alarmowy co w ogóle wydało mi się podejrzane, jak rozmawiałem z alarmowym to po pierwszym telefonie który wykonałem powiedział
"Policjanty już tam są" ale jedyne co widzę to tłum, żadnych służb jeszcze. Po tym jak dzielni ludzie przeprowadzili akcję ratunkowa, pies domniemany wyszedł na górę i się pytam czy on jest faktycznie z policji a ten pokazuje mi blachę no okeeej.
Dopiero po jakimś czasie pojawiły się pytania co tam robił pies solo co to za posrana akcja i jedyne co mi przyszło do glowy to to że drugi pies się tam wpiereolił do tej fosy a ten chciał to ukryć xD bo wypatrzenie tam przypadkowo tonącego człowieka w nocy jest praktycznie nie możliwe bo to wyglądało jakby ryby się #!$%@? i to delikatnie.
Co do pani z numeru 112 to tak tego nie puszczę bo osoba ta totalnie nie nadaje się do tej pracy, pojechałem na bsgiety tam powiedzieli mi że to numer alarmowy s to podlega pod urząd Wojewódzki i tam należy skargę skierować a zachowaniem tej kobiety byli zaszokowani bo ja się poczułem jakby mnie nauczycielka w gimbazie #!$%@? xD
qaluhilak - #tldr chłop się topił we Wrocławiu w fosie miejskiej, przepraszam za skla...

źródło: temp_file4339674878569520214

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
@Krabonara: Myślę to jest kwestia szkolenia, empatii i opanowania. Ja mam wrażenie, że na tych stanowiskach operatorskich siedzą ludzie boty, którzy rozmawiają z dzwoniącymi wg wyuczonych schematów. Tutaj babeczka ewidentnie poleciała nie tym schematem. Gość mówi, że człowiek się topi i że nie może mu pomóc, a babeczka wypytuje czy się rusza, jakby ten natchnął się na ulicy na leżącego człowieka.
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: będziesz miał trochę czytania, ale sam chciałeś

podniósł dziewczynę na rękach (która powiedzmy sobie też leciutka jak piórko na pewno nie jest) a potem nastąpił na pusta szklaną butelkę która leżała tuż obok, niemal pod jego stopami (a on był praktycznie boso, wiesz, ogródek, alkohol, ciemno już było itd). Pękła mu pod stopą także nie dość, że ciężar pewnie ~200kg owych dwóch osób (jego i laski która trzymał na rękach)
  • Odpowiedz
@qaluhilak: kiedys pelnilem dyżury w osp na teatralnej w jednostce ratownictwa wodnego. Legenda glosila, ze kiedys kogos uratowali, w latach 70' bo sie topil w fosie na przeciwko i tam pobiegli go wyjąć

Ogolnie to robota polega na wylawianiu trupów, bo czas dojazdu nie pozwala na zadne ratowanie...

Dziwna baba. Kręć aferę.
  • Odpowiedz
@qaluhilak a dlaczego miałby ci się tłumaczyć, przeprowadzali jakąś akcje i nie twoja sprawa.
A jeśli chodzi o panią z centrali to nie dziw się, że ludzie reagują oburzeniem na chamstwo, to nie wykop.
  • Odpowiedz
@Agemaker: Pracuję w miejscu do którego według Ciebie można się dodzwonić przez dziewiątki i od ich wyłączenia zgłoszenia spływają od CPRu. Jedyny numer na jaki można się do mnie dodzwonić to numer telefonu wewnętrznego, a nie dziewiątki. W minutę można sobie sprawdzić w Google zasady działania dziewiątek i kiedy które zostały wyłączone, nie rozumiem po co iść w zaparte.
  • Odpowiedz
Co do pani z numeru 112 to tak tego nie puszczę bo osoba ta totalnie nie nadaje się do tej pracy


@qaluhilak: spoko, mnie kiedyś przez telefon maltretowali jak mdlalam z bólu z połamana nogą w 3 miejscach, bo nie byłam im w stanie podać DOKLADNEGO ADRESU, tylko orientacyjny. Najpierw 112, a później 999, bo zostałam przełączona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bumelante:

zatrudnij babę na stanowisku wymagającym opanowania emocji i zimnej krwi (_ )


Co ty #!$%@?. Wiele kobiet tam pracuje i wysmienicie wykonują swoją pracę. Podobnie jak wiele lekarek, nauczycielek itd. Jak masz kompleksy to lecz je na terapii, a nie wykopie.

Mi odmówiło kilku policjantów, mężczyzn, zawiezienia na sygnale wykrwawiającego się człowieka. Idąc twoją logiką, na tej podstawie powinnam wysnuć wnioski dotyczące prawie 20 milionów
  • Odpowiedz