Wpis z mikrobloga

Mirki, pomożecie laikowi?

Planuję przenieść domenę z cyber_folks do innego operatora.
W tym celu potrzebuję kod AuthInfo.
Na stronie w panelu domeny mam coś takiego;

W celu uzyskania Kodu AuthInfo do domeny wypełnij wniosek. Wniosek możesz pobrać klikając przycisk „Pobierz wniosek PDF” w prawym dolnym rogu. Następnie podpisz go komercyjnym kwalifikowanym podpisem elektronicznym (urzędowy podpis zaufany nie jest akceptowany) i prześlij na adres domeny@consultingservice.pl z autoryzowanego adresu email Abonenta.


Nie rozumiem. Mogę jakoś za darmo taki podpis sobie stworzyć, np otworzyć adobe readera i tam się podpisać czy to trzeba jakąś usługę wykupić, żeby łaskawie mi przesłali ten kod AuthInfo?

Chcę przenieść domenę (hosting już wykupiłem) do hostido.

#domena #hosting #cyberfolks #hostido
  • 9
  • Odpowiedz
@Zajec5: Pytanie moje nie dotyczyło profilu zaufanego. A chodziło mi o to co oferuje e-dowód: https://wykop.pl/link/3445771/pwpw-oferuje-e-podpis-za-darmo/komentarz/40819521/zakop-za-przeczytales-w-tym-miesiacu-5-artykulow-co-ciekawe-z-pol-roku-nie-wchod#40822891 tutaj nawet masz wykop o tym. I ja nie rozumiem czemu taka nazwa wymaga płatnego podpisu kwalifikowanego, a nie wystarczy im ten darmowy z e-dowodu.
  • Odpowiedz
Pytanie moje nie dotyczyło profilu zaufanego.


Może źle to ująłem. Chodziło mi o to, że wręcz poważniejsze sprawy można załatwić "prostszym" profilem zaufanym.

I ja nie rozumiem czemu taka nazwa wymaga płatnego podpisu kwalifikowanego


Kasa panie, kasa. Komuś wygasa usługa, nie zdąży na pocztę, no i przedłuży po zawyżonej cenie. A nad tym, jaka to antyreklama, to #cyberfolks już chyba nie podumało.
  • Odpowiedz
Przesłanie wniosku mailowo z podpisem kwalifikowanym, to jedna z dostępnych możliwości przy wyborze opcji złożenia wniosku o wydanie kodu AuthInfo w nazwa.pl. Kwalifikowany podpis elektroniczny to zaawansowany rodzaj podpisu elektronicznego, który spełnia określone standardy i normy bezpieczeństwa oraz jest równoważny własnoręcznemu podpisowi, podczas gdy podpis ePUAP służy przede wszystkim do komunikacji z instytucjami Państwowymi.
  • Odpowiedz
@Zajec5: @nazwapl tylko cytując najważniejsze fragmenty z artykułu: "Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych przy wprowadzaniu najnowszych e­dowodów osobistych zamierza bezpłatnie udostępnić każdemu kwalifikowany podpis cyfrowy [...] Dzięki temu Polacy uzyskaliby zupełnie za darmo narzędzie niezbędne w świecie usług cyfrowych, które dzisiaj kosztuje około 200 złotych."

No to po co robili ten cały darmowy podpis, skoro wszyscy oczekują tego płatnego?
  • Odpowiedz