Wpis z mikrobloga

Na fali popularności obrazów generowanych przez AI też się trochę pobawiłem. Trochę bardziej na poważnie. Muszę przyznac, że efekty są niezłe, jeszcze pół roku temu z tymi samymi promptami wychodziły znacznie słabsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tworczoscwlasna nie taguje AI bo już pewnie połowa ludzi ma to na czarno przez spam ( ͡º ͜ʖ͡º)
Semigod - Na fali popularności obrazów generowanych przez AI też się trochę pobawiłem...

źródło: temp_file6144829612343900526

Pobierz
  • 17
@Semigod dla ciekawych prompt

Downtown, Dystopian, 1900 manhattan, industrial, mechanical, Street, urban, Greg Rutkowski; Zdzisław Beksiński; Dariusz Zawadzki; Louis Comfort Tiffany; Stanisław Wyspiański; Ferdinand Knab,
Well composed; incredible composition; volumetric lighting; detailed painting; beautiful scene; Amazing depth; Amazing quality; Parallax polished, Detailed background, Liminal render, Atmospheric, Dramatic, Ray traced, Hyper detailed,
strange; 8k resolution; concept art; digital matte
@ujdzie no tak ale chciałem szerszej widowni pokazać, że można w generatorze wyczarować coś więcej niż plakat pixara ¯_(ツ)_/¯

Poza tym wbrew pozorom dobór promptów to nie jest chybił trafił tylko mozolne testowanie co jak działa. Ale oczywiście masz rację, to nie jest sztuka a bardziej rzemiosło.
@ujdzie też to zauważyłem. AI elegancko robi sceny z grubsza ale gubi się w detalach, zapomina pociągnąć kontynuacje linii jak tory czy przewody, nie wspominając o ilości palców ( ͡° ͜ʖ ͡°) To świetne narzędzie do szybkiej kreacji koncepcyjnej którą można później poddać dalszej obróbce samemu.