Wpis z mikrobloga

#wybory #polityka Nie popieram PiS'u I prawie wgl nie interesuję się polityką, alenie wiem co się dzieje, bo wiele osób z mojego otoczenia chodzi z głową wbita w ziemię i są załamani wynikami ostatnich wyborów.. Mowią, że to koniec polskiej demokracji, dobrobytu i rozwoju w Polsce. Mowia o totalnej opozycji, która chce z nas robić najbiedniejsze województwo Niemiec.. Dodatkowo mówi się, że nowa wladza może nam zabrać wszystkie transfery społeczne takie jak chociażby 800 plus, 13ste, q4ste emerytury i inne.. Dodatkowo powrót Donalda Tuska do władzy to również powrót do wyprzedaży majątku narodowego, pracy do śmierci i 14 procent bezrobocia.. Jakby było mało, mówi się również o roznorakich fałszerstwach wyborczych i moje środowisko dziwi się jak większość mogła objac tak zwana opozycja demokratyczna skoro 90% tych znajomych głosowało na PiS, ewentualnie Konfederację.. Sam nie wiem co o tym myśleć, bo zawsze zachowuje się apolitycznie.. A czy wy również podzielacie ta opinie moich wszystkich znajomych?
  • 14
@Balonowy21: Zawszę mnie bawi ta obawa przed strasznymi niemcami XD. 10% naszego PKB (blisko 30% całego naszego eksportu) to wymiana handlowa z nimi, a sama Polska od wielu, wielu lat (w tym w okresie PiSu) jest w niemieckiej TOP5-6 państw wymiany handlowej. Więc tak, argument o tym, że chcą nas skolonizować jest w 2137% autentyczny.
Odwrócę tą narrację - co w takim razie zrobił PiS przez osiem ostatnich lat aby zwiększyć
@kiszczak: Wydaję mi się, że czasy kolesiostwa oraz kumoterstwa skończyły się już jakoś 8 lat temu, teraz do SSP zatrudniają bardziej po kpetencjach i po umiejętnościach, a nie linii partyjnej. Dlatego też pewnie większość znajomych boi się powrotu do tych fatalnych czasów.. A polityka tak jak powiedziałem, naprawdę mało się interesuje. Mowie tylko co slysze od znajomych..
@Balonowy21

Wydaję mi się, że czasy kolesiostwa oraz kumoterstwa skończyły się już jakoś 8 lat temu, teraz do SSP zatrudniają bardziej po kpetencjach i po umiejętnościach


( ͡º ͜ʖ͡º)