Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo #pytanie

Pytanie do specjalistów.
Robię piwo z brewkitu. Wszystko ładnie wysterylizowane i zrobione wg wytycznych produceta. W instrukcji było napisane, że powinno fermentować 4-8 dni.. właśnie mija 3 tydzień i dalej pracuje. Nie zabutelkuję pracującego nastawu, a zbyt długie trzymanie nastawu będzie miało negatywny wpływ na smak.

Miał ktoś taką sytuację? Co radzicie ?
  • 12
@Wito1994: bez sprawdzenia blg nie jesteś w stanie powiedzieć czy fermentacja dalej trwa. Po 3 tygodniach to pewnie już jest dawno po robocie, ale bulkanie w rurce nie świadczy o niczym. Btw możesz trzymać piwo na drożdżach nawet 2-3 miesiące i nie powinno być żadnego problemu ze smakiem
  • 0
@ciezkiwybor robiąc wina nie miałem sytuacji żeby działo się coś w rurce po fermentacji dlatego mnie to zdziwiło. Piwo robię poraz pierwszy. Nie mniej jednak dziękuję wam za wytłumaczenie sytuacji.
@Wito1994: tak jak wyzej, piwo nie zejdzie do zera bo ma w sobie zlozone cukry, ktorych drozdze nie zjedza. Zejdzie mniej wiecej do 2-3-4 blg, w zaleznosci od tego jakie to piwo.

Uchodzacy przez rurke gaz to moze byc np. CO2 rozpuszczone w piwie, ktore sie ulatnia podczas zmian temperatury otoczenia.

Wiem, ze zabrzmie jak starszy czlonek forum Elektroda.pl, ale widze, ze pytasz o absolutnie podstawowe rzeczy, ktore sa omawiane w