Wpis z mikrobloga

Bawi mnie bardzo jaranie się wcześniejszą emeryturą przez mundurowych, czy górników. Przecież z tymi śmiesznymi emeryturami, które dzisiaj starczą tylko na przeżycie od 1 do 1 to jest pewne na 99%, że ogromna większość z nich idzie potem do jakichś upokarzających gównoprac żeby dorobić.

Wiąże się z to z tym, że takie pieniądze nie pozwalają na jakieś podróżowanie, czy atrakcyjną w jakikolwiek sposób emeryturę, więc zamiast siedzenia w domu przed telewizorem i chlania po prostu idą zazwyczaj na cieciówkę na budowy, albo biedronki i tak żyją jak podludzie.

Kvrwa żeby być tak mało ambitnym i mieć tak mało wiary w siebie żeby zadowalać się tego typu egzystencją.

45letni emeryt, mężczyzna w sile wieku na cieciówce podnoszący szlaban. W głowie mi się to nie mieści.

Takie ni w chvj nie w dupę. Ani to robić karierę gdzie indziej, bo ciężko cokolwiek zrobić mając w zapleczu tylko exp w mundurze, albo z kilofem, ani zarobiony nie jesteś żeby kręcić jakieś biznesy. Czekasz właściwie na śmierć będąc w średnim wieku kiedy ludzie w korpo dopiero się rozkręcają z poważną karierą.

#praca #pracbaza #przegrywpo30 #przegryw #januszex
  • 8
@bojackHorsemanPatataj:
@n0xx nie w tych czasach. Emki obecnie to minimum 5k na łapę dla najniższych w hierarchii którzy zdobyli uprawnienia w mundurówce w góre.

Im wyżej tym więcej oczywiście na ręke. Oficerowie maja spokojnie po 10k na łapę i w górę. :) wiem po znam troche takich osób. No i dodatkowo co roku maja waloryzowane świadczenia, które dotyczą wszystkich emerytów.

Jeśli waloryzacja będzie 15 procent to ktoś kto dostaje teraz 10
czy 5k na łapę to czasem nie starczy na jakieś tam godne życie w jakiejś dziurze typu Zgierz czy Ostrołęka?


@thority: zależy co dla kogo znaczy godnie. Opłacisz rachunki, będziesz się żywił w biedronce i stać się na jedno wyjście do kina w w miesiącu z kobietą. Jedna poważniejsza naprawa w aucie czy leczenie kanałowe już wykracza poza twój miesięczny budżet po odjęciu podstawowych wydatków. Weź przy tym odłóż coś na