Wpis z mikrobloga

#programowanie #python #perl #c #cpp

Pytanie do programistów.

Swoje pliki konfiguracyjne podzieliłem na pakiety i napisałem sobie narzędzie do zarządzania nimi. Skrypt został napisany na szybkiego, sprawdza się, ale chciałbym go przepisać. I tutaj pojawia się pytanie.

Moje pakiety mają zależności i może znacie jakieś gotowe rozwiązanie, narzędzie, które dostając listę zainstalowanych pakietów i zależności, potrafi zrobić listę pakietów do zainstalowania? Najwięcej czasu i kodu właśnie mi zeszło na zarządzaniu zależnościami.

Efekt jest spoko, wpisuje deskset install tty/vim i instaluje mi się konfiguracja vima. Gdy instaluje x11/i3 to instalują mi się wszystkie konfigi do wszystkich narzędzi, których używam pod i3. Fajnie byłoby teraz mieć to ładnie oklepane.

Macie jakieś propozycje?
  • 7
@psiversum: jak siedzisz przy jednej dystrybucji to zrób sobie paczkę (np DEB czy RPM czy coś tam) z konfigiem do danej apki i daj w zależnościach tę apkę. Wtedy przy instalacji configa automatycznie zainstaluje ci apkę + zależności. np robisz desk-vim-config.deb że zależy od vim. A analogicznie robisz paczkę desk-all która zależy od desk-vim-config desk-cos-tam-config itd. Wtedy apt install desk-all i pozamiatane. Wszystko trzymasz w repo GITa.

Tylko musisz wstawić
  • 0
@m_bielawski: też nie głupie. O tym nie pomyślałem wcale. Kwestia tego, czy ma to sens do zastosować tego typu, co ja potrzebuję. W trakcie np. instalacji systemu, ja mam mój skrypt, deskset dostępny. Nie wiem, jak z narzędziami, które wymieniłeś. Sądzę, że są to dość duże kobyły. Ale trzeba by się temu bliżej przyjrzeć.