Wpis z mikrobloga

Mireczki, odebrałem kilka dni temu nowe auto i chciałbym kupić zestaw do pielęgnacji wnętrza i lakieru - co polecacie z własnego doświadczenia? Na pewno przydałby się środek do czyszczenia wnętrza, coś do szyb (może jakaś niewidzialna wycieraczka przy okazji), do czyszczenia felg i miejscowego czyszczenia lakieru + ręczniki z mikrofibry. Polecicie jakąś firmę może?

Przy okazji, jak myjecie nowe auta? Nie chciałbym po paru latach obudzić się ze zniszczonym lakierem, stąd pytanie - gdzie, jak. Mieszkam w bloku, więc metoda mycia na zewnątrz raczej słabo. Myjnia bezdotykowa? Myjnie automatyczne? Oddajecie do studio detailingowego na czyszczenie?

#autodetailing #detailing #samochody #cardetailing
  • 10
@Nihilnovii: K2 Flossy do wycierania, optimum no rinse do mycia. Wiaderko, gąbka jakaś duża. Najpierw opłukujesz na myjce, potem lecisz gąbką z tym szamponem, potem wycierasz ręcznikiem bez spłukiwania

Jak możesz na detaling to spoko ale mnie by irytowało odwożenie auta na parę godzin a potem co, taksówka do domu?

No i pamiętaj, pierwsza rysa boli najbardziej, a lakier i tak ci się porysuje bo już nie robią porzadnych :) jedyna
@Nihilnovii:

jak masz skorzana tapicerke to kup sobie mleczko do pielegnacji skory.
a do mycia szyb (od srodka) to probowalem roznych rzeczy. jakies chusteczki rozne i i tak smugi byly. jak dla mnie najlepiej sie sprawdza zwykly plyn do szyb jak Clin xd myjesz normalnie i wycierasz do sucha.

Mieszkam w bloku,


Jezeli chcesz zeby auto z zewnatrz wygladalo ladnie dlugi czas to najlepsze co mozesz zrobic to wyprowadz sie do
@WykopanyDzon: polecasz jakieś konkretne mleczko/producenta mleczka do pielęgnacji skóry?
Akurat w hali garażowej mam takie miejsce, że nikt koło mnie nie parkuje, tak że ten problem mam z głowy
@cwlmod przeglądając kosmetyki natknąłem się właśnie na ADBL, mają nawet zestaw startowy, więc może się skuszę. Ceramikę będę robił, polecasz coś konkretnego czy wybrać dobrego studio detailingu?
@Nihilnovii: Ceramika ma sens tylko jeśli jest 5+ letnia a nie te coś do nakładania samemu.

Tylko studio detailingowe może ci to dobrze zrobić bo oni robią korektę lakieru i idealnie go oczyszczają.

Ogolnie ceramika jest dla ludzi którzy mają więcej kasy do wydania i oczekują super błyszczenia się auta. Jak nie chcesz wydawać tyle hajsu na raz to możesz pójść w wosk twardy który od biedy można samemu nakładać jeśli
No i pamiętaj, pierwsza rysa boli najbardziej, a lakier i tak ci się porysuje bo już nie robią porzadnych :)


@assninja: Oj boli. Dzisiaj przy szpitalu facet otarł się torbą na całym lakierze na moim aucie. Torba przejechała od przedniego zderzaka aż po koniec auta. Efekt? Mikrorysa na całej długości. Prawdopodobnie do spolerowania, ale to jak niektórzy są niezdarni przeraża. Auto ledwo 4k kilomerów, a już żałuję, że nie oblepiłem folią.
@cwlmod: ceramika będzie, zastanawiam się nad 4 letnią czy może pójść budżetowo w 1,5 roczną. Przy moich przebiegach to mam nadzieję, że przy odpowiednim dbaniu wytrzyma założony okres
@goferek zestawy od Colourlock nadają się też do skóry z plastikowej krowy?
@Pharos aż mnie serduszko zabolało jak pomyślałem o takim wydarzeniu, współczuję. Szkoda, że full folia na auto jest tak cholernie droga (za front w moim aucie usłyszałem prawie cenę prawie 7k)
@Nihilnovii: Te gorsze ceramiki nie są warte kasy. Lepiej już wpakować auto na myjni.

Nie ma sensu zakładać pod na całe auto. To jest zabawa dla ludzi którzy kupują auta za milion złotych. Wtedy 25k za folię to nie jest duża dopłata a porysowany lub malowany element może obniżyć wartość auta o większą kwotę.

Max to dla mnie folia na zderzaku, lampach i masce. Wnęki klamek też dobre jak masz babkę