Wpis z mikrobloga

@brakloginuf: Jak ty lutownicą roztapiasz plastik przy wymianie przełączników w myszce to problem raczej jest z tobą. Lutujesz metalowe nóżki przez przelotki do płytki PCB, więc to naprawdę nie jest coś mega trudnego dla nowicjuszy.

Ale prawdą jest że do tego trzeba znać jakiekolwiek podstawy lutowania i mieć do tego sprzęt. Także to nie problem w tym że jest to coś trudnego, a problem w tym że trzeba w ogóle wiedzieć
supra107 - @brakloginuf: Jak ty lutownicą roztapiasz plastik przy wymianie przełączni...

źródło: 1cceb325ef936625e3ab47154cbbd017

Pobierz
Jak ty lutownicą roztapiasz plastik przy wymianie przełączników w myszce to problem raczej jest z tobą


@supra107: nie roztapiam, ale wiekszosc poczatkujacych tak, ze wzgledu na lut bezolowiowy. Lut sie jeszcze nie topi, a plastik mocujacy metalowe elementy robi sie miekki. Czyli twierdzisz ze roztopienie lutow bez olowiu lutownica typu 40-80 watow (i bez sztuczek typu low melt solder) nie stanowi problemu? Nawet profesjonalistom zdarza sie przytopic obudowe, stad takie rzeczy
@brakloginuf: Widzę kolega zgubił drogę, tutaj kieruję do poprawnego forum: https://elektroda.pl

Jedyne co w tym wątku robisz to psioczysz że nowicjusze nie potrafią lutować i robią błędy, ale jakoś nie jesteś w stanie powiedzieć czym i jak robić to dobrze aby inni też o tym wiedzieli. Naczelna cecha starych dziadów z Elektrody, nowych tylko szkalować ale broń Boże nie edukować bo lutować może tylko elita.

Poza tym to zmęczenie materiału to
@elbankiero dosłownie tydzień temu miałem to samo z tą myszką także wyjechałem ją i kupiłem razera basilisk v3 bo czyszczenie g502 poprawiało sytuację tylko na chwilę