Wpis z mikrobloga

Opieka medyczna, ale poza systemem - jak to ogarnąć?

Lat 20, poza szkołą, niepracujący, jest kasa, bez publicznego ubezpieczenia.

Jak się zabezpieczyć, gdy trzeba będzie szyć ranę, dać coś na męczący kaszel lub poleżeć tydzień w szpitalu po zatruciu lub wypadku na drodze?

Najbardziej te sprawy ze szpitalem, żeby jakieś ubezpieczenie zapłaciło np. za tomograf czy operację, gdy będę nieprzytomny.

Widzę oferty z dostępem do prywatnych specjalistów i ogólnych badań, ale tak kompleksowo nic nie znalazłem.

Możecie coś podpowiedzieć, polecić z własnego doświadczenia lub ostrzec, gdzie coś źle ogarniam?

#szpital #leczenie #ubezpieczenie #medycyna #porady
  • 12
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pawery1 Już dwa razy nie zgłosiłem się na jakieś rozmowy, choć nie z specjalnie (chorobami oraz później wyjazd) i mnie skreślili (znaczy dopiero za ok. 100 dni mogę się tam pokazać ponownie).
Zresztą szczerze mówiąc nie chcę, bo kasę mam (żadnej brudnej, żeby nie było), a sporo jestem poza domem.
  • Odpowiedz
@gjon: samemu opłacać dobrowolnie, rejestracja w pośredniaku, albo iż do byle jakiej policealnej tylko dla ubezpieczenia i zniżek xdddd
  • Odpowiedz
@lO_ol: nie wyjdzie 324, Składka na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne za miesiące: lipiec, sierpień i wrzesień 2023 r. wynosi miesięcznie nie mniej niż 662,88 zł (7365,35 zł x 9% podstawy wymiaru składki = 662,88 zł).
  • Odpowiedz