Wpis z mikrobloga

-31 TSLA @ 217.0 (#ikze)
-13 TSLA @ 216.0 (#ikze)

Pierwszy raz od 2021-05-17 (886 dni) postanowiłem sprzedać posiadane akcje Tesli. Postanowiłem nieco "przyciąć pozycje". Postanowiłem wykorzystać fakt, że od zyskiem ze sprzedaży akcji na koncie IKZE nie płaci się podatku belki (o ile nie wypłaci się z samego konta IKZE) i sprzedałem 73% moich akcji Tesli na IKZE 44 z 60, które tam miałem.

Kwota ze sprzedaży to 40 142 PLN

Motywacja: Mam niestety obawę, że w najbliższym czasie cena akcji Tesli może znowu polecieć na dół. Pewności absolutnie nie mam, dlatego sprzedałem tylko 8% swoich akcji... a tymsamym zostało mi 500,5 akcji Tesli (500 i pół)

Będę próbował odkupić taniej.

#tsla #gielda
anonimowy_programista - -31 TSLA @ 217.0 (#IKZE)
-13 TSLA @ 216.0 (#IKZE)

Pierwszy r...

źródło: Screenshot from 2023-10-20 15-41-08

Pobierz
  • 14
@anonimowy_programista Z ciekawości wyłączałeś wykresy i nie sprawdzałeś ceny przez długo czy nie było problemu? Bo przy twojej skali to jednak takie tąpnięcie jak wtedy było to musiało być odczuwalne
Z ciekawości wyłączałeś wykresy i nie sprawdzałeś ceny przez długo czy nie było problemu?


@Tiab: śledzę wszystko co się dzieje z Teslą codziennie od kilku lat (może z wyjątkiem dni, w których jestem chory i umieram). Więc wszystkie spadki od kwietnia 2019 pamiętam doskonale.

Motywacja: Mam niestety obawę, że w najbliższym czasie cena akcji Tesli może znowu polecieć na dół. Pewności absolutnie nie mam, dlatego sprzedałem tylko 8% swoich akcji... a tymsamym zostało mi 500,5 akcji Tesli (500 i pół)


@anonimowy_programista: dobre obawy miałeś, ja niestety przeważnie jak mam obawy to je ignoruje i wychodzę na tym słabo