Wpis z mikrobloga

Ech mówię dziewczynie i jej rodzicom, że tak PiS wygrał, ale to nie znaczy, że będą rządzić. A oni, że co ja gadam, PiS wygrał i tyle, i żadnego Tuska nie będzie. Ja odpowiadam, że pewnie pan prezydent Duda powierzy formowanie rządu kandydatowi PiS, ale arytmetyka sejmowa wskazuje, że nie uda mu się uzyskać wotum zaufania, i wtedy pałeczka do sformowania rządu będzie należała do KO - TD - Lewicy, i całkiem możliwe, że uda im się sformować na rządu. Na jak długo to odrębne pytanie, ale całkiem niewykluczone, że przez rok albo dwa znowu zobaczymy tego patologicznego łgarza na fotelu premiera.

I ja to przeżyję, zresztą teraz wylatuję sobie na 5 dni do egzotycznego, trzygwiazdkowego hotelu, aby się odprężyć i wzmocnić, przed festiwalem gówna jaki ma być zaserwowany przez pstrokatą koalicję (choć chciałbym trochę wierzyć, że może TD / PSL będzie choć ciut hamować najgorsze pomysły; a poza tym pozostaje weto prezydenckie - a nie rokuję tej koalicji dłuższych rządów niż kadencja obecnego prezydenta). Ale obawiam się o szok dziewczyny i rodziców jak pewnego dnia odpalą TV, a tam być może zaprzysiężenie tego złodzieja.

#wybory #polityka #rozowepaski #zalesie
  • 4