Wpis z mikrobloga

#lewica #konfederacja #wybory#polska
Paradoksalnie dobry wynik PSL może zablokować wszystkie sprawy światopoglądowe na których tak zależy lewicy np. związki partnerskie.
PiS 194 + Konfa 18 + PSL 28 = 240. Nawet jeśli kilku posłów się wyłamie nadal może być ciężko. Ponad to nie jestem przekonany do tego czy wszyscy w KO by byli chętni to wesprzeć. Z punktu widzenia politycznego widowiska do będzie najciekawsza kadencja od lat. #polityka
  • 12
wolność światopoglądowa to nie tylko kwestie lgbt czy innej aborcji, ale przede wszystkim dostęp do broni palnej czy możliwość kupowania leków bez recepty


@peja3334: Aha, czyli konieczność zrobienia badań psychiatrycznych przed kupne rewolweru ogranicza wolność, ale już zakaz małżeństwa z dowolnie wybraną osoba ( tym samym kosmiczne ograniczenia we wzajemnym spadkobraniu) to już żadnej wolności nie narusza.

No cóż, logika nigdy nie była mocną stroną korwinowców.

W partiach korwina zawsze były
oni nigdy się przecież tak nie określali jeśli chodzi o światopogląd taki który rozumie lewica xD


@FPmaster: Nie ma czegoś takiego jak "światopogląd w rozumieniu lewicy". Jest zwyczajna wolnośc osobista, gdzie korwiniści chcą ją dalej ograniczać.

liberalizm odnosi się głównie do gospodarki.


@FPmaster: Z tym też krucho, jakoś nie widziałem nigdzie korwinowskiej propozycji prywatyzacji np. PKP czy PLL LOT. Uczepili się jak rzep psich jaj rejestracji działalności (dwa kliknięcia, zgroza)
Wiec nie wiem o czym piszesz.


@peja3334: Widać. Ale mnie to nie dziwi, generalnie korwinizm i pokrewne kiepsko sobie radzi z rzeczywistością.

: partia korwin jak i konfederacja jest za likwidacja podatków od spadków, który teraz uderza właśnie najmocniej w gejów.


@peja3334: Nie misiu, w spadkobranie między osobami obcymi najmocniej wali kodeks cywilny i przepisy o zachowku (gdzie zależnie od rzeczy na które spadkodawca nie ma wpływu spadkobiercy ustawowi biorą