Wpis z mikrobloga

@AdvisoryLyrics: każda tam jest chińska. niektórzy myślą, zę fenix, olight, imalent to nie chińczyki. to chińczyki tylko bardziej premium

no nie wiem jkk bo nie znam tej firmy wcale, ale każda inna to na 100% china export

praktycznie wszystkie kupowane latarki lepsze to chińskie firmy. typowo amerykańskie to firmy o których większość ludzi nawet nie słyszała a jak malkoff, elzetta, HDS, surefire
@Corona-Regni-Poloniae zależy jakie, ale dużo tak. Sbt90 to specyficzna dioda. Duża, drogą, jasna i świecąca mocno skupionym światłem, ale mało efektywna.

To dioda typowo do szperaczy, jak komuś nie zależy na szperaczy tylko chce ścianę światła to inne diody dadzą dużo więcej luemnow, zwłaszcza w latarka h gdzie jest parę diod, a sbt90 praktycznie występuje tylko jako jedna bo to olbrzymie
@uefaman:
nie wiem skąd CI się 8000 lumenów przyśniło za 200zł, te cyferki które oni sobie piszą to marketing a nie rzeczywistość.
jak to ma miec tyle przez długi okres czasu to musi buc duża latarka i często nawet z wentylatorkiem do chłodzenia, a to nie ten budżet.

ale to przez ile sekund te lumeny mają być? bo jak dłużej niż minutę to będzie dobrze jak 2000 dostaniesz w tej cenie
@uefaman: wybierasz rodzaj sterownika i optykę.
CC - przetwornica dc-dc -> najmniejsze straty na ciepło, jasność niezależna od naładowania aku. 8amperów na wyjściu
FET - duże straty na ciepło (wie bardzo gorąca latarka szybko i zejście z jasnoscią) + im bardziej rozładowany aku tym słabiej świeci, ale 12A na wyjściu wiec jaśniej będzie. krótko

CC lepszy

co do optyk to tu jest nieco opisane
https://www.ledil.com/support/guide-to-tir-lenses/
bierzesz 10 flat albo bead. ja