Wpis z mikrobloga

#wybory
Karina Bosak poza sejmem o 1 głos na rzecz Joanny wWichy z lewicy; konfederacja 51 508 głosów, lewica 51 509, partie walczyły o ostatni mandat z okręgu podwarszawskiego XDDD
Na stronie PKW pokazuje że zliczyli już 100% głosów #polityka
  • 73
  • Odpowiedz
  • 4
@stickman_123: racja. Wyniki przed podliczeniem ostatniego obwodu dawały dodatkowy mandat dla KO i patrząc wyniki końcowe nie uwzględniłem że obie partie "prześcignęły" piąty mandat dla KO
  • Odpowiedz
  • 12
Z mojego punktu widzenia pozostaje więc się cieszyć z 3 miejsca Korwina wśród konfederatów. Mam nadzieję że to już jego ostatnie wybory.
  • Odpowiedz
a tak z ciekawości, zakładamy, że jednak walka o mandat rozgrywa się między Konfą i Lewicą, w przypadku zwycięstwa jednym głosem jest to dalej zwycięstwo - a co w przypadku remisu? Jak wtedy wygląda sytuacja?
  • Odpowiedz
@Pawelcio: czyli weszła. Rodzina na swoim. :) Nie ma jak to wepchnąć kobitę z brzuchem, bez doświadczenia i czynnego udziału w kampanii do sejmu. Jaki był główny argument za głosami na nią? Rozumiem głosujących na konfę (ale tylko ze względu na ustrój demokratyczny, gdzie każdy ma prawo głosować na kogo chce), ale chyba wielu nie przeanalizowało tego, co się odwaliło. No rodzina na swoim jak nic. Spółka skarbu państwa by czekała,
  • Odpowiedz
Wyniki przed podliczeniem ostatniego obwodu dawały dodatkowy mandat dla KO i patrząc wyniki końcowe nie uwzględniłem że obie partie "prześcignęły" piąty mandat dla KO


@Pawelcio: Nie, już przed doliczeniem ostatniego obwodu KO przegrywało 5. mandat z Konfederacją i Lewicą.
  • Odpowiedz
@Pawelcio: czyli weszła. Rodzina na swoim. :) Nie ma jak to wepchnąć kobitę z brzuchem, bez doświadczenia i czynnego udziału w kampanii do sejmu. Jaki był główny argument za głosami na nią? Rozumiem głosujących na konfę (ale tylko ze względu na ustrój demokratyczny, gdzie każdy ma prawo głosować na kogo chce), ale chyba wielu nie przeanalizowało tego, co się odwaliło. No rodzina na swoim jak nic. Spółka skarbu państwa by czekała,
  • Odpowiedz