Wpis z mikrobloga

na początku chce zaznaczyć że nie jestem pisiorem i nie jestem platformowcem. Mam pytanie. Jako że mam 20 lat to średnio pamiętam rządy PO. Słyszę tylko od l rodziców, starszych znajomych, dziadków, wujków, ciotek że to był dramat. Człowiek zarabiał grosze, był wykorzystywany przez pracodawców, jakieś waloryzację emerytur o 5 zł i inne rzeczy których nawet już nie pamiętam. Z resztą sam widzicie jaki ludzie mają stosunek do Tuska, wszędzie go szkalują, wyzywają od najgorszych, a ja w sumie mam do niego obojętne podejście. Bardzo się cieszę się pisiory to przegrały, ale z drugiej strony przez te historie o po boję się co mnie czeka w tym kraju? Myślicie że naprawdę będzie lepiej niż za rządu pisuaru?
#wybory
  • 12
  • Odpowiedz
@kubson733: na pewno nie było aż takiego kolesiostwa i wykorzystywania telewizji do propagandy czy policji jako prywatnej ochrony. Pooglądaj sobie wydania wiadomości sprzed 2015. A co do wykorzystywania przez pracodawców to niby dalej nie ma? Co z tego że młodzi podatku nie płacą jak januszexy i tak sobie to odbijają mniej płacąc młodym
  • Odpowiedz
@kubson733: będzie lepiej ale nie idealnie, gdyby nie ta nienawiść sączącą sie z pis to by wygrali. Znając pis to do momentu wyboru nowego prezydenta to nic sie nie zmieni (długopis zmieni sie w Pan Weto)
  • Odpowiedz
@kubson733: rządy PO przypadły na środek kryzysu 2008. Do tego mieli tragiczny model rozwoju kraju który można podsumować jako: do wielkich metropolii pompujemy forsę, a prowincji gunwo! Ładnie się jeszcze ten model łączył z tożsamościową narracją środowiska Michnika, które przyssało się wtedy do platformy: my jesteśmy wykształcona, oświecona elita z wielkich miast, a ludzie na prowincji to dzicz i ciemnogród i z tej racji nic im się nie należy. Generalnie PO
  • Odpowiedz
@kubson733:
Waloryzacja emerytur jest ściśle zależna od inflacji. A za Tuska była głównie deflacja. Co zabawne te same przepisy obowiązują pis, ale inflacja wystrzeliła. Pomijam kwestie 13 14 15 emerytury.
Co do różnic między partami oni głosują razem w 90% procentach przypadków. Jedyna różnica jest taka że pis woli sojusze z usa(a i tak forsują większość rzeczy z ue) a Tusk woli z Niemcami. Gdzie sojusz oznacza albo jests wasalem usa
  • Odpowiedz
@kubson733: I najważniejsze Morawiecki to był jeden z głównych doradców Tuska (wtedy nie był poslem). Myślisz że oni się mocno różnią jak obecny premier był bardzo ważnym doradca poprzedniego rządu?
  • Odpowiedz
@kubson733: Odpowiedź na to trzeba zacząć od tego, że władza korumpuje każdego, w polityce niema uczciwych ludzi.
Nie będę bronić nikogo, postaram się o neutralną wypowiedź jako osoba troszkę od ciebie starsza która w tamtych latach wchodziła na rynek pracy.

Słyszę tylko od l rodziców, starszych znajomych, dziadków, wujków, ciotek że to był dramat. Człowiek zarabiał grosze, był wykorzystywany przez pracodawców


@kubson733: Polska cały czas się rozwija, i cały czas
  • Odpowiedz
@kubson733 już nie będę edytować ale dodam tylko, że ciężko przewidzieć jak będzie to teraz wyglądać, PiS przesunął bardzo mocno granice, przeskoczyli wiele ,,do tego się nie posuną' i pokazali że ludzie dalej pozwolili im rządzić, dlatego nie wiadomo czy obecna władza wróci do tego co było czy zostanie przy tym co jest.
  • Odpowiedz
Słyszę tylko od l rodziców, starszych znajomych, dziadków, wujków, ciotek że to był dramat.


@kubson733: pochodzisz z biedoty, ze wschodu, czyż nie?
  • Odpowiedz
@kubson733: ok, no więc problem zdiagnozowany - słuchanie starych ludzi z Podkarpacia to absurd, bo oni są strasznym, niemożliwym do skruszenia betonem.
Widzisz, wszystko co wypisałeś, to jest to co Morawiecki niemal słowo w słowo mówił w "debacie" o Tusku. Teraz pora się zastanowić, skąd się te opinie na temat złego PO wzięły wśród ludzi, których pytasz o zdanie.
  • Odpowiedz