Wpis z mikrobloga

Jestem z konfederacją od 8 lat. Głosowałem na pana Janusza 8 lat temu, 4 lata temu, i tym razem też zagłosowałem. Całkowite rozczarowanie, bo liberalizm w Polsce dalej stoi tam gdzie stał. Czyli na granicy progu wyborczego. Czy w jakiś sposób cieszy wygrana opozycji? Na pewno po części tak, bo PiS trzeba było odsunąć w jakiś sposób od władzy. Nie łudzę się jednak, że cokolwiek się szybko zmieni. Pisowskie karaczany są zbyt mocno zakotwiczone w każdej strukturze tego kraju, aby było tak łatwo ich wygonić. Na pewno też niema co się łudzić, że ktoś kogokolwiek będzie rozliczał za te 8 lat rządów, a nawet nie wiadomo czy koalicji uda się stworzyć jakikolwiek rząd opozycji. To mimo wszystko jestem dobrej myśli.

Chciałbym podziękować każdemu kto udał się na wybory w niedzielę. Niesamowicie cieszy taka frekwencja. To wszystko i tak może być tylko małym krokiem, ale ważne że zrobionym w dobrym kierunku. Milusiego wieczoru życzę mirki i mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wybory #konfederacja #polityka
  • 31
@yahoomlody: W sensie ? Bo przykładowo ja nie widzę nikogo innego kto jasno stawia politykę gospodarczą na kapitalizm. Jedyna opcja jaką mógłbym jeszcze wybrać oprócz konfederacji, jest trzecia droga bo jest najbliżej kapitalizmu.
  • 2
@Anon_daru: Owszem zgadzam się, konfiarstwo to jest populizm okraszony bosakowym faszyzmem i szuryzmem Brauna. Ale to jedyne co mamy od 8 lat. Nigdy w życiu nie zagłosowałbym na pana Tuska, bo nie mam pamięci złotej rybki, ani tym bardziej na twory PSL/Kukiz/Hołownio podobne. Fajnie, że mamy w Polsce demokracje i jest wolność wyborów - nie narzekam, że tak się stało i zawsze przegrywamy jako partia. Wiem dlaczego tak się dzieje, i
Całkowite rozczarowanie, bo liberalizm w Polsce dalej stoi tam gdzie stał. Czyli na granicy progu wyborczego.

@Espada97: A ty myślałeś że co się stanie? Że nagle dziesiątki milionów idiotów nie potrafiących obliczyć pola trójkąta zmądrzeje i zrozumie, że jednak socjalizm to nie to?
Własnie dlatego komuniści wprowadzili demokrację, bo wiedzieli, że większość ludzi to idioci i będą na nich głosować. Jakby wybory mogły cokolwiek zmienić, to byłyby zakazane.
w sensie też się kiedyś głosowało na korwinowe twory i po jaraniu się że nadchodzi rok sznura przychodziły wyniki wyborów i zderzenie z rzeczywistością xD

@yahoomlody: "Kiedyś głosowałem na Korwina, ale potem doznałem zderzenia z rzeczywistością i zostałem socjalistą".
Nikt się nie nabiera na twoje bajki.
  • 5
@Erwto: Wydaje mi się, że ciężko będzie cokolwiek zmienić w publicznej dyskusji gdyż od zamordystów i fanatyków PiSu gorsi są tylko ludzie którzy całym sercem nienawidzą konfy, a ich wyborców uważają za ludzików z których trzeba się nabijać. Nie za bardzo rozumiejąc że w tych 1,5mln ludziach którzy na nich zagłosowali są też ludzie o poglądach zbliżonych, a takich fanatyków tej partii jest zdecydowana mniejszość. Część ludzi jest po prostu już