Wpis z mikrobloga

Buduję komputer w przedziale cenowym do ok. 4500 zł. Ma mi służyć głównie do pracy zwłaszcza z programami do składania video, grafiki. Nie gram bo po prostu nie znajduje czasu, prędzej spróbowałbym robić jakieś animacje. . Skompletowalem taki oto zestaw:

CPU Intel Core i5-12400F
Płyta główna ASUS PRIME B660M-A WIFI DDR4
Ram GOODRAM 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 IRDM X
dysk ssd Lexar 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe NM710
karta graficzna Inno3D GeForce RTX 4060 TWIN X2 OC 8GB GDDR6
Obudowa ASUS Prime AP201 Case Mesh
Pasta Thermal Grizzly Hydronaut 3,9g
System Windows 11 home

Co o takim zestawie sądzicie? Zastanawiam się czy karty Nvidia nie zmienić na kartę Intel ARC lub Radeon co mogło by obniżyć koszty. Przed zmianą blokuję mnie myśl że przez programy do obróbki nie będzie wspierana, a więc nie wykorzystam jej potencjału

#pcmasterrace
  • 14
@pl65: grafikę z większą ilością vram ja bym brał, 3080 nie da rady? NVidia do video najlepsza (mówię to jako osoba która używa 6900 xt i jest z niego zadowolona.
via Wykop
  • 0
Tez myślę o AMD ale czy AM4 zaraz nie wyjdzie z użycia? Myślę o jakimś update cpu za np. 3 lata a wybór AM5 wydaje się za drogi.
@pl65: jak chcesz wymieniać procesor tutaj na taki który faktycznie będzie znacząco wydajniejszy i on będzie działał przez długi okres czasu w grafice pod 100% obciążenia to ta płyta jest nieco za słaba. ją 12700 przerósł
@pl65: ewentualnie jak ktoś wyżej pisał 3060 z 12 GB vram o której zapomniałem pisząc o 3080. Ponownie, do pracy, grafiki, obróbki wideo nvidia jest lepsza.
Intel z Gpu też pomoże, może pracować razem z grafiką nvidia w wielu programach.
@pl65: to mortar
albo aorus pro

ale dawanie 1000zł za mobo i mówienie, zę amd za na am5 za drogie nieco dziwnie wygląda bo na am5 wystarczy płyta za 600zł i możesz śmiało na niej wsadzić i ryzena 16 rdzeniowego
via Wykop
  • 0
Przekonuje mnie twój argument. Jeśli ma sens am5 na płycie nie drogiej to zestaw będzie warty podobnie co dobra płyta plus Intel na socket 1700. Przemawia też że pewnie am5 będzie mieć też długi cykl życia jak am4.