Wpis z mikrobloga

Jakim cudem #pis ma nadal ~37% poparcia? Ja wiem, że część z tego to "twardy" elektorat bez dostępu do czegokolwiek poza TVP, ale reszta? Ludzie z dostępem do internetu? Dlaczego? Bo Tusk sprzeda Polskę Niemcom za 3 euro, bo Lewica sprowadzi 50 milionów imigrantów? Nie wiem, może 20% inflacji było fajne? A może w ogóle wizja Polski poza Unią jest atrakcyjna, bo za komuny było przecież lepiej jak zarabialiśmy nie 1/3 tylko 1/30 tego co w krajach zachodnich? A może to nie ma nic wspólnego z przekonaniami czy gospodarką i ci ludzie po prostu lubią być bezczelnie okłamywani?
  • 8
@c_loud: Pisowiec czasem wie ze jest okłamywany, ale myśli tak (często podswiadomie):

Nieważne że ja mam źle, ważne że sąsiad ma gorzej.
#!$%@? miastowym nawet jeśli sami cierpimy. Wole zeby nikt nie miał niż żebym ja miał troche a inni jeszcze więcej.
Jestem leniem nic mi w życiu się nie chciało, niech innym państwo #!$%@? a mnie da, żebym nie wyszedł na nieudacznika.
Chce zeby było tak jak kiedyś, za komuny
@voov100: no tyle, że to na pis moga glosowac pwoazni ludzi, na na ko karynki po wyzszej szkole robienia hałasu w koziej wólce. To i to formalnie wyzsze wykształcenie. Więce flexowanie się tym w 2023 roku to xD