Wpis z mikrobloga

@Njal *sugerowanie że państwo to bezosobowy byt nieskażony partykularną polityką różnych ludzi u władzy, którzy sami jak najbardziej mogą mieć i mają mentalność "janusza prywaciarza" ( )
  • Odpowiedz
  • 0
@wygolony_libek-97 no jasne, więc zostawmy to jeszcze bardziej osobom dla których głównym celem jest zarabianie pieniędzy, niech zapanuje anarchia, kapitalizm jest taki super... Obawiam się jednak że osoby bez kapitału nie są kapitalistami tylko ofiarami z syndromem Sztokholmskim.

Więc NIE kucu, nie jesteś przyszłym przedsiębiorcą tylko przyszłym pracownikiem taśmy fabrycznej za michę ryżu i szklane wody.

A już szczególnie w Polsce gdzie kontrola jest zbyt mała i powinna być większa minimum 10
  • Odpowiedz
@Rockalypse po pierwsze primo' kmiot to dawna a obecnie pogardliwa nazwa na mieszkańca wsi (a u Libów to raczej mieszczan dostatek ;-)

Po drugie primo' to właśnie dlatego dodaję to w trakcie trwania ciszy wyborczej, do której nic w sumie nie mam
  • Odpowiedz
@Njal
"1. Jedynym pewnym sposobem obrony przed agresją, przemocą i przymusem jest podporządkowanie się ogromnemu, monopolistycznemu aparatowi agresji, przemocy i przymusu.

2. Jedynym pewnym sposobem obrony swoich praw własności jest podporządkowanie się przymusowemu podmiotowi, którego reprezentanci nie posiadają żadnego z aktywów składających się na ten podmiot, a mimo to przypisują sobie prawo wywłaszczenia dowolnego prywatnego właściciela dla celów, których wartość i użyteczność wyceniają wyłącznie oni sami.

3. Gospodarka wolnorynkowa, której uczestnicy –
  • Odpowiedz
@Rockalypse hmmm...może coś się mirkowi pomyliło ze zlotem MLM-owców czy innych kanalii, albo to było spotkanie płatne i przeznaczone raczej dla tych mających prywatne biznesy, inwestycje, tudzież dla towarzystwa finansistów z korpo czy wydziałów ekonomicznych

(choć przykładowo taki ja nigdy na takich zlotach nie byłem, a mimo to jestem swój dla nich ;-)
  • Odpowiedz
@Rockalypse dlatego w tym kraju jest jak jest...ocenia się ludzi powierzchownie, byle wystrojony fircyk co ma gadane potrafi pociągnąć tłumy w dowolne etatystyczne, mafijne bagno polityczne :-l a wizerunek może wyrobić sobie nawet skończony łgarz i imbecyl
  • Odpowiedz