Wpis z mikrobloga

Mireczki z #warszawa, ma ktoś jakieś doświadczenia z internetem światłowodowym z #play? Ewentualnie #vectra lub jakiś inny mniejszy operator? Szukam zamiennika za UPC i rozważam inne opcje. UPC to obecnie też Play, lecz nie wiem czy biorąc Playa wprost nie ma downgrade'u usług. Dla zasięgu też taguję #csgo pod kątem pingów, bo #orange ma tragiczny routing pakietów przez Frankfurt i koledzy narzekają.
  • 17
  • Odpowiedz
@hamerpl92 Predkosc spoko, ale z Torunia do Bydgoszczy masz 10ms pingu. Wybierz serwer z Warszawy i bedziesz mial kolo 30 albo i wiecej ;) Jeden znajomy z BDG ma Orange i #!$%@? na pingi. Z Olsztyna to samo.
  • Odpowiedz
@XpedobearX: play przejął upc, także lepiej szukać czegoś innego jeżeli chcesz upc zastąpić. Ja mam upc od kilku ładnych lat i nie narzekam, na playa bym nie przeszedł - ze względu na doświadczenia z ich usługami gsm. Wielu ludzi vectrę chwali.
  • Odpowiedz
@Jogibabu Tak i wlasnie poki co jest ok, ale wiem ze biorac Playa bezposrednio moge byc przepiety na gorszy segment uslug i tego sie obawiam ;) Bo cena mocno atrakcyjnia. Z samego UPC jestem zadowolony, lecz moze pozniej bedzie jazda bez trzymanki.
  • Odpowiedz
@XpedobearX: czemu miałbyś być wpięty na gorszy segment usług? Bierzesz play to masz mieć to co w umowie. Masz 14 dni na sprawdzenie jak działa ewentualnie odstępujesz od umowy. Jeśli jednak jesteś klientem UPC to raczej zaproponują migracje na nowy modem niż nową umowę
  • Odpowiedz
@superglacial Tak, zeby wziac oferte z promo dla klientow Play trzeba wypowiedziec umowe i wziac nowa w Play. Czemu mialbym? A no dlatego, ze klientow mozna segmentowac po prostu, a cena jest mega atrakcyjna. 14 dni sprawdzenia to malo, poza tym odstapie od umowy z nimi i co dalej? Musze miec neta bo na nim pracuje. Zanim ktos inny sie zainstaluje to tez trwa.
  • Odpowiedz
@XpedobearX: nie przypuszczam żeby mieli wpiąć cię w gorszy segment zwłaszcza już pod własną marką. Pomiędzy Vectrą a Play, wybrałbym Play z uwagi na podejście Vectry do klientów – jak nie podwyżki to opłaty za modem
  • Odpowiedz
@XpedobearX: to Play wchłonął UPC i to pod tym brandem i spółką będą teraz świadczone usługi. Już teraz jest jakaś akcja że konsultanci dzwonią i proponują wymiany modemów na te od Play żeby zamknąć temat UPC całkowicie.
  • Odpowiedz
  • 0
@superglacial: No wchlonal, dlatego beda restrukturyzowac UPC biznesowo i technicznie. W ktora strone to ciezko powiedziec. Stad moje obawy po prostu, bo wraz z cieciem kosztow czasem przychodza uslugi gorszej jakosci. Tak jak Orange optymalizuje koszty przekierowujac pakiety przez Frankfurt, bo tak jest taniej, niz korzystac z polskiej sieci szkieletowej.
  • Odpowiedz
@XpedobearX: obecnie usługi na sieci HFC są identyczne jak wtedy gdy było UPC. Jak będzie w przyszłości... nie wiadomo. Zawsze jest opcja umowy na 9 miesięcy co i tak jest lepsze niż 24 miesiące w Orange lub Vectra, gdzie podwyżki są murowane.

Edit: przez identyczne mam na myśli m.in. routing i adresację z Liberty Global
  • Odpowiedz