Wpis z mikrobloga

Dzielę się dwoma protipami które bardzo mi ułatwiły życie :D
1. Filmy - aplikacja PLEX. Instalujemy na komputerze server PLEXa, zaznaczymy w programi kolekcję filmów i dodajemy ją do biblioteki.
Na telewizorze instalujemy aplikację PLEX i po prostu działa. Niezależnie czy film ma 5Gb czy 50Gb, HDR, SDR, Dolby Vision, Atmos wszystko odtworzy! Sam napisy pobierze, możesz wybrać ściężkę dźwiękową, napisową , video. No normalnie taki VLC/ POWER DVD tylko z pilota.
Komputer sobie gdzieś w domu chodzi a Ty odpalasz apkę na TV i oglądasz lepiej jak z serwisów strimingowych.

2. Gry na Questa/Questa2/Questa 3 itd :D Wchodzimy na VR Pirates' wiki i ściągamy Rookie-PCVR 1.2. Tam mamy chyba wszystkie gry na VR na headset. Podpinamy headset klikamy grę on ją ściągnie i zainstaluje. Kopie zapasowe nigdy nie były łatwiejsze :D

Jak macie jakieś fajne odkrycia podzielcie się :)
#filmy #gry #technologia #komputery #protip
  • 9
@niebadzogrem to teraz wygoogluj plex_debrid.

W dużym skrócie jak masz to ogarnięte to jak chcesz coś obejrzęc to zamiast pobierać to samemu, wchodzisz na plexa, wyszukujuesz co chcesz obejrzeć i dodajesz do watch listy.

Program sobie mieli przez kilka sekund i bum masz serial/film dostępny w plexie. Trzeba płacić za serwis real debrid ale imo warto 16€ za pół roku
@niebadzogrem: Ja wolę Jellyfin. Plex ma to do siebie że to usługa i kod jest zamknięty, więc to tak średnio, o tym że za niektóre funkcje chcą haracz nie wspominając.

@czuczer: "A po co cokolwiek pobierać jak jest striming?"
Legalne źródła: produkcje pojawiają się i znikają a bo to prawa autorskie, a bo to blokady regionalne, a bo to kolejne studio zrobiło własną platformę
Nielegalne źródła: szukanie na chybił trafił
@supra107: Też mam jellyfina ale tego nie odpale przyp omocy pilota bo nie ma apki na TV:P Mam system Vidaa czyli baaardzo mało popularny ale apka plexa jest :D NAS chodzi caly czas, odpalam TV pilotem plex i ogladam. 0 klikania, przegladarki itd wszyskot z pilota.
Nie mam platnej licencji