Wpis z mikrobloga

Warto iść w niedzielę na wybory. Głęboko ufam, że doskonale to wiecie, ale może ktoś z Was, Waszej rodziny albo znajomych waha się lub nie jest czegoś pewien odnośnie najbliższego głosowania.
Jest ono mega ważne, ponieważ wszystkie sondaże pokazują, że wyniki będą na styku. Każdy głos się liczy a wybór jest prosty – albo trzecia kadencja rządów PiSu i kontynuacja polityki tego ugrupowania albo nowe otwarcie i koalicyjne rządy opozycji.
Głosujemy na to ugrupowanie do którego nam najbliżej lub przeciwko temu do którego nam najdalej, bo to jest normalne. Głos na mniejsze zło jest świetnym głosem bo jak wygra mniejsze zło to będzie mniej źle.
Nie musisz być ekspertem we wszystkich dziedzinach polityki lub interesować się nią każdego dnia. Na pewno są rzeczy na których się znasz i które Cię dotykają. Możesz wypełnić tzw. testy lub latarniki wyborcze z pytaniami, żeby zobaczyć z którą partią najczęściej się zgadzasz (linki w komentarzu).
Dosłownie mamy szansę wyrazić nasze zdanie i wpłynąć na los całego kraju.
  • 4
Możesz wypełnić tzw. testy lub latarniki wyborcze z pytaniami, żeby zobaczyć z którą partią najczęściej się zgadzasz


@kx_keytinho: Tylko nie to. Wszystkie te testy to zenda. Kazdy ma tak ulozone pytania i wybrane wagi zeby wyszo na to co chce.
Niezla beke z tego mam.

Te wybory sa tak banalnie proste ze nie musisz sie zastanawiac. Odpowieiec sobie musisz na jedno pytanie:
Czy chcesz zeby dalej rzadzil pis. Tylko tyle.

I
dokładnie. ale żeby się dowiedzieć do kogo ci najbliżej z opozycji oczywiście.


@kx_keytinho: Ciekawy link.

Tylko ze imho nie da sie w taki sposob okreslic. Samo sformulowanie pytania wypacza wynik. To samo pytanie sformulowane inaczej moze dac rozne odpowiedzi. Ale (jako ze tak brzmi motto firmy w ktorej pracuje to) challange acceptet. Odpalam ten niby najlepszy (100 pytan) i zobaczymy co wyjdzie. Moje poglady polityczne sa dosc ugruntowane to zobaczyny :)
@kx_keytinho: No i wywalilo jakis error i wyniki sie nie wyswietlaja :DDD

Ale mnostwo pytan bylo tam takich ze odpowiadalem "na pale" Byly tak sformulowane ze nie dalo sie na nie odpowiedziec.

na przyklad:
"czy jestes za aborcja na zyczenie"

Zadna z partii nie ma takiego postulatu. Jest postulat za aborcja na zyczenie do 12 tygodnia ciazy. A to zupelnie cos innego niz pytanie.

I jak mam teraz odpowieziec? Jestem za