Wpis z mikrobloga

Jeśli nie przekonaliście bliskiego przez ostatnie tygodnie i miesiące, aby nie głosował na PiS - to naprawdę już teraz tego nie zrobicie na finiszu. Możecie użyć szantażu emocjonalnego na babci czy ojcu, by nie głosował na nich, jeśli was kocha i chce dobrze dla dzieci/wnuków, ale nie polecam zagrywek w stylu "zabierz babci dowód". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To co możecie natomiast zrobić, to przekonać niezdecydowanych, nieinteresujących się, starych, leniwych czy nieszczęśliwych - szczególnie rówieśników. Wybrać się nawet z nimi na spacer do punktu - taki przegryw może nie pójdzie, bo się będzie wstydził sam wejść i jeszcze kartę od pani w komisji odebrać. Pomóżcie jak macie kogoś z depresją, bo się ciężko im zmobilizować. Ja mam takiego kumpla i wyciągnę go z domu, jak trzeba będzie to z podwózką.

Najmłodsi wyborcy najmniej licznie poszli do urn w 2019. Fajnie, jakby teraz to się zmieniło i młodzi wzięli odpowiedzialność w swoje ręce. Moja babcia mając 93 lata szła ze mną głosować mimo, że był to już duży wysiłek. Ale pamiętała ile ona i jej pokolenie musiało przeżyć przez wojnę, Powstanie, stalinizm i PRL, aby te prawa obywatelskie odzyskać i móc z nich korzystać. Mówiła, żeby pamiętać, że raz nadane nie są na zawsze i każde pokolenie toczy swoją walkę o wolność.

#wybory #studbaza #polska
Pobierz deeprest - Jeśli nie przekonaliście bliskiego przez ostatnie tygodnie i miesiące, aby...
źródło: OIG
  • 3
@4ft3r Głosuję na ludzi. Na liście warszawskiej KO ma sensownych kandydatow, więc tak. W wyborach miasta i dzielnicy zazwyczaj głosuję na bezpartyjnych i ruchy miejskie.