Wpis z mikrobloga

@Tiab kiedyś byłam za tym, aby kuchnia była osobno. a potem zaczęłam sporo piec, gotowac i nie chciało mi się siedzieć w zamkniętej kuchni. wole z domownikami pogadac w tym czasie, mecz przy okazji obejrzec itp
  • Odpowiedz
@Tiab: są plusy i minusy. Ja mam aneks. Szeroki około 4m. W salonie jadalnia i w sumie ten salon to aż do wejścia do lokalu się ciągnie. Około 40m² wszystko razem. Największym minusem jest smród który rozprzestrzenia się po całej chacie. W lato to wiadomo, że można wywietrzyć ale w lato to jest co chwilę cykanie okien po kilka minut. I chyba właśnie z tego powodu kiedyś ta kuchnia pójdzie za
  • Odpowiedz
@Tiab: na podstawie opinii z internetu kupisz mieszkanie z kuchnia wedlug zabawnego glosowania na wykopie? xD. Przeciez to zalezy od miliona czynnikow. Czy to mieszkanie 2 czy 3 pokojowe. Czy w salonie robisz cos wiecej jak TV. Czy kuchnia jest w ciemnym rogu itp.
  • Odpowiedz
  • 0
@controll Skąd ten wniosek o zakupie na podstawie ankiety na portalu ze śmiesznymi obrazkami? To po prostu pytanie co sądzą ludzie.
Spadkowicze jedynie biorą rzeczy tu na serio bo gościu który czeka od 7,5k za metr w wawie wstawił wykres, że już niedługo spadnie
  • Odpowiedz
@Tiab: nie oszukujmy się, teraz w blokach w dużym mieście taniej jest kupić gotowe jedzenie lub iść do baru mlecznego. Gotuje się z rzadka lub śniadania/kolacje (a już na pewno nie opłaca się samemu/we dwójkę gotować)
Znalazłbym dużo lepszych zastosowań dla dodatkowego pokoju: biuro, siłownia, pokój do majsterkowania
  • Odpowiedz
@Tiab minus, bo brudno w kuchni i w salonie, a jak smażysz/miksujesz to jest to na tyle głośne, że nikt w salonie nie może normalnie spędzać czasu
  • Odpowiedz
@Tiab: Najlepiej mieć oddzielną kuchnię+jadalnię. Niech ten cały syf związany z przygotowaniem i spożywaniem jedzenia nie przenosi się do salonu gdzie się wypoczywa.

Ale sprytniej jest dodać kanapę do kuchnio-jadalni i wkręcać ludziom że to oddzielny pokój do odpoczynku i przyjmowania gości.
  • Odpowiedz
@Tiab: do przeżycia, ale nie w formie proponowanej w większości mieszkań przez deweloperów, czyli 4 metry od okna wciśnięta zaraz przy wejściu do mieszkania, gdy jest trochę na uboczu z osobnym oknem, tak jakby osobne pomieszczenie tylko niczym nie oddzielone, to nawet lepsza, ale tylko w takiej formie.
  • Odpowiedz
@Tiab to w końcu pytanie ankiety to:
1. Kuchni połączona z salonem w nowym budownictwie
2. Gotowanie na całe mieszkanie
Plus/minus
Bo serio, nie wiem na co odpowiadam. Kuchnia połączona z salonem to imo plus, ale gotowanie na całe mieszkanie to minus.
  • Odpowiedz