Wpis z mikrobloga

Mam Quest2 z gierka kupiona w oculus store.
Jesli kupie teraz Quest 3 aby moc grac razem z domownikiem w ta giere to musze ja drugi raz kupowac na Q3?
Nie ma jakiegos "udostepniania" skoro gogle tego samego wlasciciela sa?
Gry sa jakos przypisywane na stale do jednego konta/maila czy da sie tak zrobic jak napisalem?
Jakbym mial placic dwa razy za ta sama gre to juz wole spiracić ta drugą.
#oculus
  • 5
@ubog: no właśnie wczoraj gdzieś mi mignęło że jest współdzielenie konta, czyli jak domownik założy nowe konto to możecie je połączyć z Twoim obecnym. Poszukaj gdzieś o meta account shareing
@ubog: Gra jest przypisana do konta ale można odpalić tylko jedną kopię na raz.
Możesz ją udostępnić innym kontom na danych goglach. I krzyżowo da się zrobić tak, że dwa konta na dwóch goglach mają dostępne ich wszystkie gry. Ale jeśli jesteś online to w momencie odpalenia "jednorazowo kupionej" gry po raz drugi dostaniesz komunikat, że jest już w użyciu.
@Aramil: aha rozumiem, czyli w cokolwiek nie single a na 2+ graczy np ping pong to juz sie nie zagra bez podwojnego placenia za gre, dzieki
@ubog: WYDAJE mi się, że działa to trochę jak sharing na PS5/Xboxie. Tę samą grę odpalisz na dwóch różnych kontach, jeżeli jest udostępniona.

Nie testowałem osobiście, ale na to wygląda czytając w necie.

Inna sprawa, że nie wszystkie gry można dzielić i jest to zależne od developera, ale większość raczej nie robi problemów.
Logujesz główne konto z grami. W opcjach włączasz współdzielenie biblioteki. Logujesz drugie konto na gogle i na tym koncie masz (prawie wszystkie) gry. Na jednych goglach grasz na głównym koncie a na drugich goglach na tym koncie, gdzie jest ono dodatkowym kontem.