Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie projektowania oświetlenia do nowego domu, chciałbym w paru miejscach zamontować sobie inteligentne paski LED którymi mógłbym sterować z telefonu jak i przyciskami na ścianie, na początku padło na Philips hue lecz po obliczeniu ile tak naprawdę metrów tego paska będę potrzebował, cena trochę mnie zabiła i kompletnie nie biorę tego pod uwagę. Znalazłem alternatywę w postaci yeelight które mają bardzo dobre opinie aczkolwiek z tego co czytam nie mogą być one włączane włącznikiem na ścianie tylko aplikacja lub ten pilocik dodawany do zestawu, no i wpadłem na pomysł żeby skorzystać z mostka Philips hue plus włączniki i ściemniacze ścienne od Philips a połączyć to z tymi paskami yeelight teraz pytanie czy da radę to sparować i włączać i wyłączać tymi ściennymi od Philips i żeby widzieć je w aplikacji philipsa, jak ktoś ma jakies alternatywy to bardzo bym prosił, zależy mi żeby cena była na poziomie yeelight ale żeby było można włączać też z poziomu włącznika na ścianie.
Takie pytanie poza konkursem - czy jest możliwość podłączenia tych pasków czy Philips czy yeelight lub jakichkolwiek innych które by pasowały do mostka hue w taki sposób żeby były bezpośrednio kablami do sieci a nie gniazdka ? Wygladaloby to znacznie bardziej estetycznie, tbarxziej że jestem przed położeniem elektryki także mógłbym wyprowadzić wszystkie potrzebne przewody
#philipshue #philips #yeelight #oswietlenie #smarthome #budowadomu #zigbee
  • 2