Wpis z mikrobloga

Hej
Chciałem zaczac przygode z dronami fpv, raczej nie
chce zaczac budowac tylko kupic drona gotowego.
Na aparature chiałbym przeznaczy koło 1000,
drona koło 1000 i gogle tez koło 1000. Macie jakies rady co kupic, czego sie wyrzekac? Do czego warto dołozyc a na czym warto zaoszczedzic (aparatura,
gogle,dron)? #drony #fpv #dron #dronyfpv
  • 10
  • Odpowiedz
@robert2410: no 3k to mało (: dla przykładu dron na dji O3 to już z 2.5k, tak samo dobre gogle (dji/walksnail czy te gogle od HDzero), ale to już jest kasa, gdzie kupując parę używek da się coś znaleźć. Oczywiście można zaproponować jakiś zestaw z whoopem, kijowymi goglami analogowymi i aparaturą którą zaraz wywalisz.

Z radiem to nie będzie większegp problemu, zależy od wielkości. Polecę dwa: Radiomaster Pocket albo Boxer.


Co
  • Odpowiedz
@robert2410: Coś słabo koledzy wyżej doradzają :)

Za 3k spokojnie znajdziesz używany zestaw na analogu. Nie będzie to oczywiście top, ale do polatania po polu obok buta w sam raz. Na początek wystarczą gogle Eachine EV800D (ok. 350zł). Latałem na takich cały rok i wystarczy zrobić jedną rzecz - kupić lepsze anteny za ok 150zł do tego i jest WYPAS.

Aparatura - no w tej cenie szału nie będzie, ale znajdziesz
  • Odpowiedz
  • 0
@sirgorn: wiadomo że chciałbym cyfrową transmisję, chyba bardziej przyszłościowe. Czyli trzeba będzie dołożyć do tej imprezy.
Co do wielkości to tak 5” cali myślę że będzie ok.
  • Odpowiedz
@robert2410: Tutaj masz przykłady takich zestawów:

Fajna aparatura, dobra ładowarka, te gogle o których wspominałem i zajebisty dron czyli Nazgul 5". Ale może polecam najpierw miesiąc w symulatorze zanim wyjdziesz z tym demonem na pole ;) Chyba, że ustawisz sobie wszystko (kąt kamery, tryb lotu itd) na minimum i będziesz latał spokojnie. Ja takiego miałem dwa lata, goniłem samochody na torze 120km/h bez problemu, także trzeba z szacunkiem ( ͡°
  • Odpowiedz
  • 0
@belu_p: @Peter_Mountain @wpisynienawisci @sirgorn
Dobra zrobiłem rozeznanie i rzeczywiście te 3000 na początek może i można wydać (system analogowy) i polatać ale jeżeli mi się spodoba to później zbieranie sprzętu od początku (system cyfrowy).

Dlatego wpadł mi do głowy pomysł żeby kupić Dji Avata razem z fpv remote controller i okularami Integra. Nauczyć się latać fpv, w normal i sport. Zdobyć doświadczenie. Mieć zabezpieczenie w postaci home point widocznego w okularach,
  • Odpowiedz
@robert2410: Według mnie to nienajgorszy pomysł - ja żałuje ze tą drogą nie poszedłem (tylko za czasów starego systemu DJI z dronem ziemniakiem, za zestaw dokladało się stosunkowo niewiele w porównaniu do samych gogli) - Avata w miarę dobry dron na początek, ma 'o fuck button', nie za szybki, ale ma parę wad - potrafi spaść z nieba w wietrzny dzień.
O3 to teraz topka jeśli chodzi o system transmisji -
  • Odpowiedz