Wpis z mikrobloga

@Boski_Emil:

Emil, jak wyglądają twoje przygotowania do teleturniejów z wiedzy ogólnej, typu 1z10, VB, Polacy to wiedzą i inne tego typu?

W sensie, czy uczysz się codziennie, czy ciśniesz intensywnie (lub powtarzasz) np. kilka tygodni przed nagraniem?
I z jakich materiałów korzystasz - raczej klasycznie uczysz się z encyklopedii, wikipedii, czy wertujesz podręczniki, opracowania szkolne, czy może jeszcze inaczej?
@spiegelglas: Oglądam regularnie teleturnieje, jak czegoś nie wiem, to sobie to notuję i czytam o tym, zazwyczaj kończy się na tym, że przechodzę od tematu do tematu i kończę na czymś zupełnie odległym :D
Przed samym nagraniem zazwyczaj biorę wolne, do 1z10 i VB zazwyczaj dwa tygodnie, ładuję wtedy atlasy historyczne, geograficzne, anatomiczne, te moje wszystkie notatki do głowy, a raczej sobie przypominam, bo już przecież się tego kiedyś uczyłem :D
@Boski_Emil:

nagranie 1z10 jest w Lublinie. Ty np. jesteś z Sieradza (?)

Jak ludzie przyjeżdżający "z daleka" ogarniają logistycznie przyjazd na nagranie do Lublina?
Raczej samochodami czy nadal pociągi?
Organizatorzy zwracają hajs za dojazd (bilet, paliwo)?
I raczej przyjeżdża się, nagrywa i wyjeżdża w tym samym dniu, czy ludzie raczej nocują?

Sam jestem z Polski pd-zach i kusi mnie zgłosić się i zagrać (wiem sporo, ale chyba nie na tyle, żeby
@spiegelglas: Z Rossoszycy pod Sieradzem, ale faktycznie blisko :) Ja przyjeżdżam autem dzień wcześniej i szukam sobie jakiegoś w miarę taniego hotelu, aby mieć pewność, że nic mnie nie zatrzyma z samego rana. Pierwsze dwa razy jechałem rano samochodem z tatą i było to męczące, wczesne pobudki nie są dla mnie.
Ale lwia część ludzi wciąż używa pociągów, miastowi są chyba do tego bardziej przyzwyczajeni, bo od wieków mają połączenia. Więc