Wpis z mikrobloga

Pierwsze usterka #steamdeck i to jeszcze podczas 6h podrozy pociagiem.
Podczas uruchamiania OS utknal na 'weryfikowanie instalacji'. Pasek ladowania podchodzi caly czas do tego samego momentu, zacina się i w momencie przycinki ekran zostaje delikatnie bardziej podswietlony i juz taki zostaje.
Probowalem opcje z uruchomieniem i wcisnietym przyciskiem STEAM i wybraniem drugiej opcji - nie pomoglo.
Podejrzewam ze usterke wywolalo wlaczenie jakis czas temu OSa w wersji preview.
Macie jakies pomysly jak sobie z tym poradzic w warunkach polowych bez koniecznosci zerowania urzadzenia? ;)
Filip3k91 - Pierwsze usterka #steamdeck i to jeszcze podczas 6h podrozy pociagiem.
Po...

źródło: 20231011_135401

Pobierz
  • 10
@kromeczek: hmm... czekam juz dosc dlugo, do tego to podbicie jasnosci ekranu wyglada jakby cos faktycznie sie zacinalo.

Czyli steam deck przy wlaczeniu wymaga lacznosci z netem? Nie gryzie sie to z idea handhelda? O.o

Jak byl wlaczony to probowalem sie polaczyc gownianym wi-fi w pociagu i pomimo polaczenia nie mial dostepu do internetu, wiec go zrestartowalem i juz nie wstal.
@Filip3k91: no gryzie się to z ideą handhelda, za to zresztą byli #!$%@? bo dawniej to chyba nie istniał zaden tryb offline. A jeśli chodzi o to ten ekran ładowania to mówię na moim przykładzie, wielokrotnie go miałem, zwykle po jakims updejcie, zwykle w przypadku gdzie mój internet domowy nie domagał, zdażyło tez się ze ekran swiecił dosyć mocno, zwykle znikało mi to po jakimś czasie, ale to tak okolice kilku
@kromeczek: ok, czaje dzieki za odpowiedz.

Czyli prawdopodobnie w tle widzi polaczenie z wifi, ktore nie ma dostepu do internetu i probuje pobrac aktualizacje albo zweryfikowac pliki.

Niestety do desktop mode sie nie dostalem, nie mam sluchawek bluetooth i ciezko mi sluchac tutoriali w przedziale... [pisze z S20 FE ktore nie ma jacka].

Z tym przyciskiem steam to po zbootowaniu masz do wyboru jakby 2 buildy zainstalowane - 1 aktualny i
@Filip3k91: Deck nie potrzebuje internetu żeby się włączyć. To co u ciebie widać to po prostu weryfikacja integralności plików systemu, które z jakiegoś powodu się zawiesza.

Nie mam pewności czy to pomoże, ale spróbować można:
- Wyłącz Decka
- Odłącz zasilacz
- Włącz go trzymając Vol +
- Tam gdzieś w ustawieniach jest Battery storage mode, włącz go, Steam Deck się wyłączy
- Po kilku minutach podłącz zasilacz, pownien się włączyć
@Filip3k91: wow to się nie spotkałem z czymś takim, ale to pewnie dlatego że siedzę na 3.4 i czekam na stabilną wersje 3.5. Przy reinstalacji też mi raż wywaliło bo korzystałem z pendrive na usb2.0, na 3.0 poszło bez problemu