Wpis z mikrobloga

@jinnoman: @dr_gorasul @peterzimmermann @LeKosmita @nie_ma_chleba
Nie jest za likwidacją gotówki. Wycofał się z tego.
https://mpress.pl/holownia-wycofuje-sie-ze-slow-o-likwidacji-gotowki-nikt-nikomu-gotowki-zabieral-nie-bedzie/
@Yenn_z-Wyspy7Slonc Ja też nie jestem za przyjęciem euro. Obecnie nawet nie ma szans na to i nie spełniamy warunków. Jednocześnie nadchodząca kadencja będzie swoistym testem dla Trzeciej Drogi zanim temat przyjęcia euro będzie faktycznie rozważany. Dlatego daję im szansę w tych wyborach.
@FrasierCrane: Nie jest. Bardziej preferują SMR, małe reaktory.


@Bushi13: Jest. Zmiękczył zdanie bo spadła na tych dzbanów krytyka. Pamiętam doskonale jego kampanię wyborczą, gdzie błekotał tylko OZE, OZE, OZE nie rozumiejąc, że nawet bez atomou, dopóki nie powstaną wydajne na skalę przemysłową i opłacalne ekonomicznie magazyny energii, nie można bazować w naszych warunkach na samym OZE, bo produkcja energii nie jest stabilna. Potrzebne są inne źródła, najlepiej elastyczne w produkcji
@Bushi13:

Nie jest za likwidacją gotówki. Wycofał się z tego.


Pytanie skąd miał wogóle taki pomysł. Może się wycofał tylko pod publiczke. Ja odnosze wrażenie, że on jest tylko czyjąś marionetką i widze tam powiązania z banksterami. Dlaczego on wogóle wszedł do polityki? Szukałem takich informacji i nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi na to istotne pytanie.
@jinnoman: Sam opowiadał, że poszedł do polityki głównie dla swoich dzieci i by do 2050 zmienić kilka rzeczy. Górnolotnie, ale biorąc pod uwagę jego działalność społeczną. Zarabiał dobre pieniądze jak o prowadzący TV a wybrał babranie się w polityce i może faktycznie ma czyste intencje. Nie był u władzy, czy w parlamencie i przyda się ktoś nowy w tej zbieraninie leśnych dziadków na Wiejskiej. A ocena będzie po 4 latach.
@Bushi13:

Sam opowiadał, że poszedł do polityki głównie dla swoich dzieci i by do 2050 zmienić kilka rzeczy.


Brzmi raczej błaho i niewiarygodnie w mojej opini. Atmosfera w jakiej wszedł na scene też raczej kontrowersyjna, jak i sama postać Kobosko, który za nim stoi.

Został wykreowany do wzmocnienia Tuska i taką rolę ma spelniać. Prowadzony na smyczy byłego TW - Michała Kobosko.

Dla nich Polska to zabawka.


kto finansuje Hołownię?


>Postacią,
@jinnoman: źródło z pisowskiej gazetki więc wiadomo z jakim motywem powstał tekst.
Wystarczy zbitka kilku pojęć jak "Soros", "oskarżony" (choć dalej jest info o uniewinnieniu) by kreować odczucie czytelnika.

Project Syndicate - okazuje się, że "celem organizacji jest publikacja i dostarczenie oryginalnych prowokujących komentarzy autorstwa znanych polityków i intelektualistów w dziedzinie ekonomii, polityki, nauki i biznesu, co stwarza możliwość prowadzenia debaty publicznej. Założeniem syndykatu jest prezentacja różnorodnych poglądów oraz ułatwienie czytelnikom
@Bushi13:

źródło z pisowskiej gazetki więc wiadomo z jakim motywem powstał tekst.


Równie dobrze można powiedzieć, że Hołownia to przybudówka Tuska, więc wiadomo czego się można spodziewać. Osobiście wole się przyglądać argumentom niezależnie z jakiego źródła pochodzą i pod kątem ich wartości. Oczywiście źródło pochodzenia też ma znaczenie, ale nie uważam za obiektywne odrzucanie jakiś dowodów tylko ze względu na źródło. Głównym kryterium powinna być wartość i prawda.

Szymon Hołownia ogłosił