Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad wyborem partii politycznej. Liberalna część Konfederacji całkiem mi leży, aczkolwiek ta partia w większości składa się z ekstremistów, narodowców i wszelkiej maści szurów, których nie chcę wpuszczać do sejmu, więc zastanawiam się nad Trzecią Drogą. W sumie program mają ok, zauważają wiele ważnych problemów, w tym również chcą niskich i prostych podatków, 500/800+ tylko dla pracujących, ale oprócz tego stawiają na poprawę służby zdrowia. Z drugiej strony ten PSL mi śmierdzi i wolałbym go nie widzieć w sejmie. Mało się mówi o tej koalicji i pewnie 99% tutaj nawet nie wie jaki ma program wyborczy, więc proponuję obejrzeć to: https://www.youtube.com/watch?v=JK-eD0w8GXs
Co o tym sądzicie?
#polityka #konfederacja #trzeciadroga #holownia #wybory
  • 24
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

nie ma czegoś takiego, według Konfederacji liberałowie to banda "pedałów".


@Njal: * liberalna w kwestii gospodarki. w sumie to głównie o Mentzena mi chodzi, aczkolwiek na jego populizmy również zaczynam mieć alergię. w konfederacji jest to całe skrzydło narodowościowe, czyli taki PIS 200%. nie wiem jak oni się tam nie pozabijali jeszcze.
@ly000 nie ma żadnej gospodarki, to nawet nie są populizmy bo populizm powinien przynajmniej zachowywać klasę, to są ordynarne kłamstwa.

https://youtu.be/xnnBLlDu6Zc?si=LrP1SKLBqZBl3lF6

Tutaj prosze link do ponad 2 godzinnego materiału który idealnie podsumowuje to co jest w "programie" zapisane, całej reszty nie trzeba komentować.

Podsumowując: Gospodarczo też nie są liberalni, to tylko kłamstwa i innego rodzaju niedopowiedzenia w celu oczarowania młodych i niedoświadczonych ludzi w celu zebrania elektoratu mogącego uwiarygodnić ich jako siłę
jest jeszcze KO, ale szczerze to nie wiem po co na to głosować. znowu tusk w sejmie? kojarzę, że mają w programie likwidację TVP. może tylko dlatego warto.
@ly000: Wolne żarty, Hołownia to jednorazowa wydmuszka wyprodukowana przez TVN właśnie dla takich zabieganych, i przez to mało zorientowanych ludzi którzy chcieliby głosować za czymś liberalnym no ale przecież "nie na faSZysTUFff z Konfederacji!!"
Jego mariaż z PSLem jest jednoznaczną wskazówką po co on komu potrzebny, a obiecywać może dosłownie wszystko i każdemu - bo po tych wyborach zostanie skonsumowany tak samo jak Kukiz (też szedł razem z PSLem...) albo Petru
@ly000: Głosuję na Trzecią Drogę bo popieram PSL. Decentralizacja państwa, dzień referendalny, sędziowie pokoju, żadnych nowych podatków, zwrot za prywatnego lekarza jesli nie ma terminu na NFZ ponad 60 dni, rozwój mniejszych miejscowości żeby powstrzymać wyludnianie, dobrowolny zus. To wszystko są postulaty PSL, których duzą część wniósł do Trzeciej Drogi. Nie Polski 2050.
Oczywiście zagłosujesz na kogo chcesz, ale nie rozumiem demonizowania PSL. To jedyna polska partia na prawo od środka,
, ale nie rozumiem demonizowania PSL.


@Pas-ze-mna-owce: z tego co pamiętam, to jest to partia skierowana głównie do rolników i mieszkańców wsi, czyli nie do mnie. ale może coś się zmieniło ostatnio (w przeciągu ostatnich kilku lat)
@ly000: Kosiniak sam powiedział, że partia tylko dla rolników nie ma sensu już, odkąd coraz mniej ludzi żyje z rolnictwa. Teraz PSL ma sporo postulatów też dla klasy sredniej i mieszkańców miast. Jakoś od 2015 trwa zmiana w PSL, Kosiniak powycinał leśnych dziadków w większości i program stał się bardziej "miejski". Z tych rzeczy co wymienilem większość to postulaty dodane po tym czasie. Teraz to partia nowoczesnej centroprawicy.
Sam przeszedłem na
z tego co pamiętam, to jest to partia skierowana głównie do rolników i mieszkańców wsi,


@ly000: Nawet nie o to chodzi. To jest partia koryta. Gdy rządzili razem z PO to PSL w tej koalicji był największym gównem, które nie przepuściło żadnej okazji aby wsadzić swoich nominatów i pociotków do dosłownie każdej rady nadzorczej spółek skarbu państwa i byli w tym lepsi od POPiSu razem wziętych.