Wpis z mikrobloga

Nie ma nic gorszego niż simracing. Grasz na padzie od xboxa, podoba Ci się, ale czujesz, że precyzji za grosz. W końcu szlifujesz skila na tyle, że kończysz prawie idealny przejazd na Norburgingu, ale pod koniec troszkę za szybko w zakręt, dohamowujesz, kontrujesz, ale nie wyczułeś idealnie przełożenia między analogiem pada, a kierownicą w "symulatorze" - kończysz bączkiem, serwer uznaje przejazd za nieudany. Pad ląduje na podłodze, o dziwo, bez uszkodzeń. Kupujesz kierownice, płacisz 2k, bo przecież czytasz, że te logitechy za 900 zł to najwyżej nadają się do Forzy Horizon, gdzie model jazdy to mezalians między Assetto Corsa, a Mario Kart. Przecież i tak wyjdzie taniej i lepiej niż jazda na torze!
Instalujesz, mówisz - no kurła wreszcie. Jakaś alcantara, logo ferrari, co prawda kółko trochę mniejsze niż w aucie, ale nadal feeling zajebisty. Czuć pinondz. Próbujesz ruszyć samochodem. OMG, no czuć na kierze jak w aucie. No ale jedziesz dalej tą Alfą 250km w Assetto, jakaś dziwna ta kiera, sztywno coś, dziwnie coś, nie ma to nic wspólnego z Twoja ostatnią przygodą za kierownicą Clio z traficara. Dobra, konfigurować trzeba. Szukasz, czytasz. Finalnie wniosek prosty - NIE MA gotowego presetu. Nikt tego nie zmierzył, nie policzył. Po prostu "ustaw jak Ci wygodnie". Czy ja wyglądam jak inżynier od pojazdów lądowych? Skąd ja mam wiedzieć jak mam ustawić gamme i inne kryptograficzne nazwy? Co mnie to w ogóle obchodzi? Dobra, czytasz forum - no ustaw tak i tak, albo tak i tak. Będzie realistycznie. Ustawiasz. Jest lepiej. Jedziesz tym autem ten sam tor, to samo auto. Bez porównania lepiej, ale jest znowu ten zakręt. Samochód łapie podsterowność, myślisz easy, ćwiczyłeś to clio na parkingu. NIC BARDZIEJ MYLNEGO. Masz wrażenie opóźnienia na kierze, mimo tego, że przez większość czasu nie czułeś nic podobnego. Samochód zachowuje się jakby momentalnie miał współczynnik tarcia z torem równy zeru. Nie masz pojęcia co robić, kierownica niby coś tam przekazuje, ale na kontre reaguje wolno i nerwowo jednocześnie (co za bzdura nie? Podobnie to odebrałem). SPOKOJNIE. Wchodzisz na forum.. Pisza - no, bo źle ustawiona, spróbuj innych ustawień. Ja pierdxxx. Pakujesz to gówno do pudełka, zamawiasz kuriera, robisz zwrot. Dziękuję Panie Unia Europejska za zwrot 14 dniowy przy zawieraniu umów na odległość. Jak tylko będę mógł, to biorę jazdy na okolicznym torze wynajętym Focusem RS. Hatfu na ten bullshit zwany "simracingiem". Tak wiem, pewnie jakbym wydał 50k , to by był dobrze :)).
#simracing #pcmasterrace #assettocorsa
  • 8
@janek_kombajnista: Porównanie do pasty o latarkach trafne. Tylko czemu różowy pasek? Srry za zmianę tematu, ale serio tego nie kumam na tym portalu XD. Zapomniałem dodac, że pisali też coś o rękawiczkach, bo do alcantary trzeba. Używalem rękawiczek haha. No fakt, grip potężny, ale co z tego.. Jedyny plus, że wiem, że jak będe mial kiedyś kiere z alcantarą w aucie, to rękawiczki będą w schowku.
@ArtoWski: moim największym problemem z simracingiem jest brak uczucia prędkości, brak uczucia przeciążenia. W Łodzi czy Modlinie potrafię zrobić tor bezbłędnie bo czuję „na dupie” ile jadę i czy nie pakuje się w zakręt za szybko w symulatorach czuje jedynie opór na kierownicy i kompletne zero jeżeli chodzi o resztę ciała. Bardzo zaburza to uczucie jazdy.
@ArtoWski odczucia są bardzo subiektywne, a ze względu na skalę to bardzo mylne. Tory wyścigowe są bardzo szerokie względem ulic, pojazdy szybsze i nie ma przeciążeń dlatego czujesz się w symulatorze dużo pewniej i przekraczanie limitu jest nagminne. A fizyka (z grubsza) ta sama - stąd uczucie nieporównywalnie słabszej przyczepności w grze. No i dużo słabiej czuć moment granicy przyczepności (wręcz zerojedynkowo, bo tak szybko).
Fakt, że bez dziesiątek godzin w dostosowywaniu
@ArtoWski @janek_kombajnista: potwierdzam z tym EU07 bo jakąś połowę mojego życia temu san bawiłem się i uczyłem tego symulatora - no brutalny... (syn kolejarza - to mnie to to kręciło ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do Asetto Corsy, Nordschleife, pewnego zakrętu i tej nieszczęsnej gammy w AC to też napsuło nerwów ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale chociaż.... w porównaniu do kuzyna to