Wpis z mikrobloga

@CzipIDejl: każdy Xiaomi sobie z tym poradzi, zależy też jaki żwirek bo jak wielkie kloce to niekoniecznie.

Polecam taką kuwetę, kot wychodząc nie wyciąga żwirku poza. Pierwotnie żeby pies mu nie właził ale wyszło 2w1.

Klik
  • Odpowiedz
@Eshirael te kuwety nie wszystkie koty akceptują. Mam znajomego którego koty po zmianę kuwety na taka z wejściem od góry zaczęły sikać na łóżko a srac obok kuwety. Także bym uważała z tymi kuwetami.
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: z tą kuwetą ale i z każdą zmianą trzeba uważać. Raz, żeby kota nauczyć wsadzając do środka, stawiając kuwetę w miejsce starej, przekładając nieświeży żwirek z zapachem kota no i jak kot zrobi jedynkę albo dwójkę zaraz po zejściu to nagle kuweta jest niedostępna do dalszych działań. Wtedy robi tam, gdzie blisko albo komfortowo. No a najbardziej komfortowo na łóżku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mój kot
  • Odpowiedz
@Eshirael mam 4 koty i się interesuje behawiorem kocim, dlatego tez uprzedzam przed kuwetami z wejściem od góry i uczeniem kota robić do wc bo to są dwie dość mało naturalne miejsca dla kota i lepiej być ostrożnym bo może się skończyć załatwianiem poza kuweta mimo modelowej podmianki kuwety.
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Nie chcę kwestionować zakresu kompetencji i zainteresowania, na pewno w swojej statystyce nawet jeśli 4 na 4 koty miały kłopot z taką kuwetą (a miały? czy gdzieś przeczytane? a może przy 4 kotach zawsze jest brudna na wejściu dlatego robią obok?) to rzeczywiście masz rację, ale jeśli na 100 kotów 14 by miało kłopot (w tym 4 Twoje) to już statystyka jest inna. Podkreślam jednak niekoniecznie statystycznie istotną obserwację, o
  • Odpowiedz
@Eshirael koty po prostu są bardzo czystymi zwierzętami i często maja zaburzenia lekowe z czymś związane dlatego kuweta od góry bardzo prawdopodobnie może się nie sprawdzić jeśli jej nie sprzątamy wystarczająco często (u niektórych to 1 raz na dzień u innego po każdej defekacji). Bo kot po prostu jak wdepną w coś wchodząc do kuwety lub jest to dość częste to po prostu rezygnują z kuwety a wchodząc od góry często nie
  • Odpowiedz
@Eshirael tak jeszcze dodam ze nie chce Cię atakować tylko dać info ze pewne uproszczenia dla ludzi nie zawsze może dać pożądany efekt dla kota i człowieka. Dużo rzeczy może sprawdzać się tez przy jednym kocie a gdy jest ich kilka w domu to wchodzą problemy behawioralne jeśli kot lub koty maja silniejsze poczucie terytorialnosci. Przy niektórych 2 kotach może być tak ze nawet zwykła kryta kuweta może dać poczucie leku ze
  • Odpowiedz